Дрони, додатки та цифрові межі поля – на Сході України обговорили ІТ-рішення в сільському господарстві

Овочівництво
Розвиток трудового потенціалу
15 Березня 2021
presentation screenshot

11-12 березня за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” (Проєкт USAID) відбулася І Міжнародна науково-практична конференція “Використання інформаційних технологій для оптимізації процесів виробництва сільськогосподарської продукції та управління підприємствами”.

У перший день заходу понад 50 учасників із різних регіонів України та США впродовж 11 годин ділилися досвідом впровадження ІТ-рішень в аграрному бізнесі. Спікерами стали представники аграрного бізнесу, науковці, розробники ІТ-стартапів в агро України та США.

Компанію “AgroHub”  створили у 2017 році як майданчик для стартапів в агро та розробили продукт для автоматизації процесів. Менеджер компанії Артем Рудько розповів, як використовують Benchmarking. Це порівняння показників одного виробництва з іншим. Інформацію для аналізу надають агрокомпанії – площа поля, середня врожайність тощо. Із 2018 року в базі компанії  – понад 2,5 мільйони гектарів землі. “AgroHub”  надає аналітику щодо врожайності у певному регіоні по конкретній культурі. Зараз співпрацює з дев’ятьма топ-агровиробниками України.

Проєктний менеджер компанії “AgroHub” Євген Діденко говорив, чому важливо знати цифрові межі поля та контролювати витрати пального.

“Контролюйте паливо, моніторте техніку та працівників, адже це найбільші витрати в агробізнесі. Це дозволяє робити наша програма Фармменеджментсистема. Також економить час планшет агронома, використання дронів для обстеження полів”, – сказав Євген.

Компанія “Tradomatic” створила платформу для продажу агропродукції. Менеджери платформи комунікують із покупцями та продавцями агропродуктів: збирають потреби, аналізують, розподіляють.

“Ця модель унікальна для агро. Плануємо запровадити її для закупівлі насіння та пального. У майбутньому все більше людей хочуть ефективно використовувати свої ресурси. Ми допомагаємо у цьому”, – розповів генеральний директор компанії Денис Балон.

Компанія “Yara” презентувала досвід із виробництва добрив та запровадження цифровізації у живленні ґрунту. ChekIt – програмне забезпечення на смартфон. Дозволяє побачити, чи вдосталь живлення у певній культурі на підставі аналізу фото культури. Також розробники вказують причини можливої хвороби, поради, що треба робити.

Досвідом ІТ-рішень ділилися також американські фермери. Кемерон Пірс зі штату Канзас (США) є фермером у п’ятому поколінні. На власній землі його родина з 1886 року вирощує зернові, люцерну, бавовну. Фермер використовує ІТ-рішення, щоб покращити врожайність, полегшити збір даних з поля. Розповів про клімат штату – температура від – 28 до +45, нерівномірно випадають дощі. Всі добрива вносяться перед посівом, усе в господарстві контролюють дрони, GPS, фото з супутника. Є сенсори вологості ґрунту, у господарстві використовують підземний полив – це економить воду. Фермер має програму, яка розраховує кількість врожаю, це важливо для довгострокових контрактів, дозволяє прогнозувати врожай.

Доктор Лав Р. Хот – доцент кафедри точного землеробства Унівеситету штату Вашингтон (США) розповів про освітні програми з точного землеробства. Програма його університету входить до 25 кращих світових програм із точного землеробства.

У штаті Вашингтон фермери вирощують понад 300 різних видів фруктів, овочів, квітів. Найбільше – яблук, лохини, винограду. Розумне використання засобів захисту, економічність, ефективність, продуктивність – це головні чотири складові, на які зважають фермери.

“Ідея точного землеробства – вирощувати більше з меншими витратами. Ми змінили для себе цей підхід –  вирощуємо більше якісної продукції з меншим використанням “хімії”, тобто здорову їжу”, – сказав доктор Лав.

Відео конференції можна подивитися

Підпишись на Newsletter

Хочеш отримувати новини?