Koktebel Jazz Festival повернувся до Криму

Туризм
15 Вересня 2021

За сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» (Проєкт USAID) 18-й Koktebel Jazz Festival відбувся на Арабатській Стрілці. Захід зібрав навколо себе справжню спільноту любителів нової української музики.

Джаз Коктебель завжди шукав можливість повернутися до моря, а в ідеальному варіанті до Криму – звідки все і розпочалось.

Цього року така можливість з’явилась завдяки Проєкту USAID, для якого підтримка розвитку подієвого туризму – один із пріоритетних напрямів роботи у Приазов’ї. Тому запропонував Арабатську Стрілку як нову локацію для події. Так з‘явився проєкт Koktebel Jazz Festival: Arabatka. А новою “домівкою” стало невеличке село Щасливцеве на Херсонщині.

За словами організаторів, головним фактором, що вплинув на рішення, став той факт, що ця територія є Кримом, його материковою частиною. Фестиваль символічно зміг повернутися туди, де він народився.

 

Президентка фестивалю Лілія Млінарич зазначила, що Джаз Коктебель вперше після окупації настільки близько повернувся до Криму та подякувала щасливцевській публіці за надзвичайно теплий прийом.

Олександр Лієв, консультант Проєкту USAID зауважив, що регіон Приазов’я зазнав неабияких збитків через кримські події. Це стало однією з причин, чому в регіоні розпочалась економічна стагнація, зокрема і в туристичній сфері.

“Фестиваль може допомогти виправити ситуацію. Ця подія вже не раз ставала драйвером росту у туристичних регіонах і доводила свою ефективність. Цей проєкт може стати справжнім туристичним магнітом Приазов’я”, – додав Олександр Лієв

18-й Koktebel Jazz Festival: Arabatka у цифрах:

  • 10 000 осіб відвідали Koktebel Jazz Festival: Arabatka
  • Понад 150 музикантів взяли участь у фестивалі. Захід зібрав не тільки музикантів, а також художників та літераторів, акторів та режисерів. У рамках фестивалю відбувся конкурс юних музикантів. Гості також мали можливість переглянути найкраще нове українське кіно та долучитись до майстер-класів.
  • 23 назви українських міст і селищ прозвучали під час символічного вечірнього переклику відвідувачів. Фестиваль розширює географію відвідувачів і поціновувачів нової української музики. Приєднались не тільки постійні відвідувачі з великих міст (Дніпро, Запоріжжя, Київ, Одеса, Харків), а також жителі Закарпаття, Волині, Донеччини та Луганщини, Дніпровщини та Херсонщини з невеличких міст та сіл. Приїхали і гості з Криму!
  • 50 концертів. Фестиваль показав нову хвилю української музики і те, що «дав карантин» творчим людям: нові композиції та пісні, нові проєкти, розвиток перформативного мистецтва. Гості почули про кримські музичні проєкти, які продовжують розвивати свою творчість після вимушеного переїзду на материкову частину України.

Учасники та гості фестивалю – це потенціал, із якого можуть розпочатись зміни у туристичній сфері регіону. Фестиваль відбувається напочатку вересня і є одним із шляхів продовжити туристичний сезон. Окрім того, учасники та гості Koktebel Jazz Festival: Arabatka – це інший тип туриста, з іншими запитами щодо проживання, харчування. І цей запит формуватиме пропозицію ринку.

Грантова та освітня допомога підприємцям на Сході України надається Проєктом USAID в рамках інформаційної кампанії “Схід економічних можливостей”. Кампанія покликана привернути увагу всієї України до потреб і можливостей Сходу, адже ще ніколи у регіоні не було стільки ініціатив, покликаних покращити рівень життя населення, розвивати бізнес у перспективних галузях економіки, відновлювати інфраструктуру. Ще ніколи не було стільки проєктів, готових залучати інвестиції та допомагати стати регіону сильним, креативним та привабливим для роботи й життя.

Підпишись на Newsletter

Хочеш отримувати новини?