Кооператив “Овочі Станичників” придбав вантажний автомобіль для доставки овочів

Овочівництво
11 Березня 2021
Кооператив “Овочі Станичників” придбав вантажний автомобіль для доставки овочів

Сільськогосподарський кооператив “Овочі Станичників” (Луганська область) придбав вантажний автомобіль для доставки овочів замовникам.

До цього кооператив орендував транспорт.

Ми давно мріяли про власне авто для потреб кооперативу. Автомобіль нам потрібен, щоб бути мобільними та впливати на ціну, – розповіла співзасновниця кооперативу Маріанна Нещерет. – Наприклад, раніше ми наперед домовлялися про автомобіль, часто не могли змінити умови. Коли авто прибувало, ми мали зібрати усю продукцію у певний день. Також кількість товару на ринку завжди вливає на ціну. Якщо притримати врожай на пару днів, можна його вигідніше продати. Зараз, маючи авто під рукою щодня, ми зможемо регулювати ці моменти”.

Автомобіль може вмістити до 8 тонн овочів, він має термообладнання, яке дозволяє привезти замовникам томати та огірки охолодженими. Також авто має гідроборт – це підйомний механізм (схожий на ліфт), який допомагає завантажити та розвантажити продукцію.

Фермери планують прикрасити свій автомобіль брендованою вивіскою.

Кооператив “Овочі Станичників” створений у 2017 році. Він нараховує близько ста домогосподарств Станиці Луганської.

Проєкт USAID “Економічна підтримка Східної України” (Проєкт USAID) cпівпрацює з кооперативом з 2018 року. За цей час завдяки консультаціям від Проєкту USAID фермери покращили агротехнічні процеси вирощування овочів, розширили асортимент, географію продажу, вийшли на нові ринки збуту продукції.

“Проєкт USAID допоміг кооперативу налагодити продаж. Якщо раніше кожен фермер продавав врожай окремо, то зараз вони діють від імені кооперативу та продють великими партіями, – говорить спеціаліст аграрного сектору Проєкту USAID Олександр Карельсон. – Кардинально змінилася географія продажу. Станичників знали лише на Луганщині, зараз їх томати та огірки продаються у національних супермаркетах, уся продукція – у брендованій упаковці. Вони почали вирощувати екзотичні томати – чорні, жовті. Також від Проєкту USAID члени кооперативу отримують постійну консультаційну та юридичну підтримку. У перспективі – розробка сайту та консультації з просування у соціальних мережах”.

Цьогоріч у Станиці Луганській Проєкт USAID планує збудувати логістичний центр (хаб) для зберігання та охолодження овочів. Ним безоплатно зможуть користуватися усі фермери селища.

Підпишись на Newsletter

Хочеш отримувати новини?