На Донеччині готують документи для модернізації “Води Донбасу”

Відновлення інфраструктури
05 Січня 2022
Вода Донбасу

Проєкт USAID “Економічна підтримка Східної України” (Проєкт USAID) розпочав підготовку до розробки техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) для модернізації потужностей компанії “Вода Донбасу”. Наявність ТЕО дозволить компанії “Вода Донбасу” залучити міжнародні фінансові установи до проведення робіт з модернізації водогонів та інших інфраструктурних об’єктів компанії. Наразі узгоджується технічне завдання щодо майбутнього ТЕО, в якому будуть міститися комплекс взаємопов’язаних заходів, спрямованих на енергоефективність, зменшення витоків та підвищення надійності постачання води для жителів та підприємств Донецької області.

ТЕО розроблятиме підрядник Проєкту USAID – інжинірингова компанія “CDM-інжиніринг”. За попередніми підрахунками, на підготовку ТЕО потрібно мінімум 8 місяців спільної роботи команди, до складу якої входять технічні фахівці та інженери “CDM-інжиніринг”, компанії “Вода Донбасу”, Донецької облдержадміністрації та головного офісу Європейського інвестиційного банку.

“Вода Донбасу – найбільше комунальне підприємство у Європі, яке забезпечує людей водою. Зараз його потужності розділені: частина знаходиться на підконтрольній Україні території, частина – на тимчасово окупованій. Це ускладнює обстеження та призведе до розподілу  об’єктів підприємства, адже банк готовий фінансувати ті інфраструктурні об’єкти, які розташовані на території України. Підрядник повинен описати необхідність заміни різного обладнання – труб, насосів, вплив на екологію, економічний та соціальний ефект, вплив на громади, де проходять комунікації, прорахувати попередню вартість. Зараз ідеться про мінімум сорок інфраструктурних субпроєктів, серед яких – будівництво нових насосних станцій, встановлення сучасних насосів, заміна водогонів, але  кількість таких проєктів може зрости після детального обстеження підрядником”, – сказав керівник напряму енергетики та інфраструктури Проєкту USAID Олександр Стеценко.

 

За попередніми підрахунками, модернізація може коштувати 1 мільярд доларів.

Наразі компанія “Вода Донбасу” забезпечує питною водою 3,9 мільйона жителів Сходу України по обидві сторони від лінії розмежування та потребує масштабної модернізації.

***
Комунікаційна кампанія “Схід: Перезавантаження” покликана показати успішні історії жителів Сходу України та допомогти тим, хто прагне перезавантажити своє сьогодення заради успіху та процвітання майбутнього Сходу.

Перезавантаження – це оновлення наявних ресурсів, це запуск нового способу мислення. Схід України має багату історію та культуру, високий промисловий потенціал і саме тому може стати драйвером розвитку різних економічних напрямків та галузей бізнесу, перезавантаження свідомості населення, особливо молоді.

Разом робимо крок у напрямку перезавантаження Сходу!

 

Підпишись на Newsletter

Хочеш отримувати новини?