“Овочі Станичників” збирають два врожаї овочів за сезон

Овочівництво
17 Серпня 2021
Ovochi Stanychnykiv agricultural cooperative from Stanytsia Luhanska have started harvesting their second vegetable yield this year

Члени кооперативу “Овочі Станичників” (Станиця Луганська) розпочали збирати другий врожай овочів. Три роки тому на такий експеримент з вирощування кількох врожаїв за сезон за порадою консультантів Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” (Проєкт USAID) погодилися десять членів кооперативу.

Зараз у теплицях збирають жовті, чорні, рожеві помідори та огірки.

“Раніше ми приспускали гілочки, щоб рослина не так тягнулася вгору та могла випустити ще одну гілочку з помідорами. Але це впливає на розмір та кількість плодів, оскільки рослина втрачає силу. Ми спробували нову для себе практику – вирощувати нову розсаду, садити її у теплиці влітку, щоб отримати врожай восени, і нам це вдалося”, – розповіла голова сільськогосподарського кооперативу “Овочі Станичників” Маріанна Нещерет.

“Влітку на Сході дуже спекотно, томати потрібно збирати та охолоджувати, наприклад, жовті дуже чутливі до спеки, або одразу продавати зібраний врожай. Через це Станичани вирішили запровадити новий підхід – тут і зміна клімату далася взнаки, адже осінь традиційно дуже тепла і дозволяє вирощувати помідори у теплицях навіть без опалення, і ціновий чинник, бо у серпні багато різних помідорів, а Станичники в цей час не продають дешево, а вирощують другий врожай. Це також підвищує якість помідорів, адже рослина не переживає спочатку зимовий стрес, а потім літню спеку, менше хворіє”, – сказав консультант Проєкту USAID Олександр Карельсон.

Перші помідори зазвичай Станичани висівають у лютому, наступного разу висівають у травні, висаджують рослини у червні. Причому, помідори вирощуть різних сортів, залежно від часу їх посіву.

“Такий підхід дає нам можливість отримати якісні плоди однакового розміру незалежно від місяця вирощування. Ми бачимо, які помідори краще продаються влітку, які восени, тому орієнтуємося на покупців. Ринок сьогодні потребує розмаїття продукції. Влітку, коли багато класичних помідорів, люди хочуть на столі екзотики – чері, жовтих, чорної сливки, навесні такого розмаїття не потрібно. Це наші напрацювання під час роботи із супермаркетами, овочевими лавками, бачимо, що люди більше купують”, – говорить фермерка.

Завдяки такій технології помідори у теплицях Станичники вирощують до грудня та постійно мають асортимент продукції.

Зараз кооператив щодня відвантажує помідори до мережі супермаркетів “Сім’я”, а також власникам овочевих крамниць Донецької, Луганської та Харківської областей.

Кооператив “Овочі Станичників” нараховує 102 домогосподарства, двадцять два з них працюють з Проєктом USAID.

Грантова та освітня допомога підприємцям на Сході України надається Проєктом USAID в рамках інформаційної кампанії “Схід економічних можливостей”. Кампанія покликана привернути увагу всієї України до потреб і можливостей Сходу, адже ще ніколи у регіоні не було стільки ініціатив, покликаних покращити рівень життя населення, розвивати бізнес у перспективних галузях економіки, відновлювати інфраструктуру. Ще ніколи не було стільки проєктів, готових залучати інвестиції та допомагати стати регіону сильним, креативним та привабливим для роботи й життя.

 

 

 

Підпишись на Newsletter

Хочеш отримувати новини?