Проєкт USAID допоможе розвивати експортний потенціал виробників Cхідної України та Приазов’я

Залучення інвестицій
09 Грудня 2021

8 грудня 2021 року, у Мелітополі Проєкт USAID  “Економічна підтримка Східної України” (Проєкт USAID) разом із міським головою Мелітополя Іваном Федоровим презентували перший Інвестиційний довідник бізнес-профілів компаній Мелітополя для міжнародних партнерів. До довідника увійшла інформація про 22 підприємства Мелітополя. Із часом він буде наповнюватися контактами інших виробників. 

Також до Мелітополя завітав директор компанії “Distag” (Ірландія) Джо Дікон, яка виробляє сільськогосподарську техніку та купує запасні частини для неї у різних країнах світу.  Він відвідав понад десять місцевих виробників, щоб дізнатися про їх виробничі потужності. Візит організували Проєкт USAID  та Агенція розвитку Мелітополя.

Цей візит – результат ініціативи FAME (Farm Machinery, Automotive Parts and Machine Building Enterprises), яку Проєкт USAID реалізує для розвитку міжнародного бізнесу підприємств сільськогосподарської техніки, автомобільних запчастин та машинобудівних підприємств у регіоні.

Проєкт USAID “Економічна підтримка Східної України” співпрацював з Агенцією розвитку Мелітополя над створенням профільного портфелю виробничих компаній Мелітополя та одночасно зацікавив потенційних покупців у Європі щодо конкретних запчастин та рішень.

Місто Мелітополь обрали для пілотування цієї ініціативи з огляду на його потужну спадщину та базу промислових підприємств, а також компаній легкого машинобудування.

“Місто Мелітополь співпрацює із Проєктом USAID “Економічна підтримка Східної України” задля допомоги у реалізації міжнародної ініціативи “Бізнес для бізнесу”. Сьогодні ми приймаємо у Мелітополі міжнародних покупців. Це визнання можливостей, цінності та якості, яку місцеві виробники Мелітополя можуть запропонувати європейським покупцям. Ми прагнемо посилити цей інтерес та розширити можливості для місцевих виробничих компаній на міжнародному ринку”, – зазначив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

У 2022 році Проєкт USAID зосередить увагу на навчанні та розбудові потенціалу підприємств Сходу України, щоб допомогти виробникам систематично покращувати їхню здатність реагувати на потреби міжнародних клієнтів. За спостереженями Проєкту USAID, міжнародні покупці відновлюють зацікавленість продуктами українського машинобудування та виробничої галузі, оскільки це може скоротити ланцюжок поставок.

“Постійні проблеми із ланцюжком поставок і різке підвищення вартості доставки вантажів з Азії викликають підвищений інтерес до виробничого та інженерного потенціалу Східної України та Приазов’я. Покупці з країн Європейського Союзу приємно вражені географічною концентрацією промислових підприємств та компаній легкого машинобудування  у регіоні. Проєкт USAID продовжує співпрацювати із місцевими виробниками, щоб допомогти їм швидко адаптувати свої бізнес-процеси та скористатися цими зростаючими експортними можливостями”, – каже керівник напрямку сталого економічного розвитку Проєкту USAID.

 

Проєкт USAID “Економічна підтримка Східної України”  планує поширити ініціативу FAME на інші міста регіону.

Комунікаційна кампанія “Схід: Перезавантаження” покликана показати успішні історії жителів Сходу України та допомогти тим, хто прагне перезавантажити своє сьогодення заради успіху та процвітання майбутнього Сходу.

Перезавантаження – це оновлення наявних ресурсів, це запуск нового способу мислення. Схід України має багату історію та культуру, високий промисловий потенціал і саме тому може стати драйвером розвитку різних економічних напрямків та галузей бізнесу, перезавантаження свідомості населення, особливо молоді.

Разом робимо крок у напрямку перезавантаження Сходу!

Підпишись на Newsletter

Хочеш отримувати новини?