Трансформація вугільних міст: досвід Європи та США

Відновлення інфраструктури
28 Грудня 2021
Трансформація вугільних міст

Проєкт USAID “Економічна підтримка Східної України” підготував відео про трасформацію вугільних міст США, Канади та Європи та які виклики їм довелося здолати, щоб стати успішними.

Міста, економіка яких залежала від вугілля, змінили вектор розвитку, зараз залучають нові інвестиції та приваблюють нових жителів, а їхні очільники та мешканці створюють унікальні нагоди для відродження.

У першій частині цього відео показано, як міста розпочинали свій шлях до відновлення.

Наприклад, в італійському Турині було сильне центральне керівництво. Мер мав чітке бачення і зміг об’єднати різні зацікавлені сторони, щоб розробити генеральний план міста та регіону. Очільники вугільного міста Лоос-ан-Гоель у Франції розробили план енергетичної реконструкції, щоб скоротити витрати на електроенергію для містян, що привело до значних позитивних змін.

У французькому Сент-Етьєні вирішили відродити культурну спадщину міста та підкреслити сучасний дизайн.

В американському Янгстауні лідери бізнесу, некомерційних організацій та місцевого університету почали разом реалізовувати власні ініціативи.

Голова економічного розвитку Воррена налагодив відносини із бізнес-лідерами та розробниками, залучивши їх до програми перетворення.

Мешканці американського Баффало зробили перші важливі кроки до відродження, зустрічаючись у кафе та барах для обговоренні спільних проєктів.

В американському Піттсбурзі міська влада узялася за благоустрій середмістя, зокрема парків, торговельних районів, набережної та житлових кварталів.

Нагадаємо, 22 грудня у Маріуполі затвердили Стратегію розвитку міста до 2030 року. Стратегію розробляли 1,5 року, вона передбачає 14 напрямів розвитку та містить понад 100 цілей.

***

Комунікаційна кампанія “Схід: Перезавантаження” покликана показати успішні історії жителів Сходу України та допомогти тим, хто прагне перезавантажити своє сьогодення заради успіху та процвітання майбутнього Сходу.

Перезавантаження – це оновлення наявних ресурсів, це запуск нового способу мислення. Схід України має багату історію та культуру, високий промисловий потенціал і саме тому може стати драйвером розвитку різних економічних напрямків та галузей бізнесу, перезавантаження свідомості населення, особливо молоді.

Разом робимо крок у напрямку перезавантаження Сходу!

 

 

 

Підпишись на Newsletter

Хочеш отримувати новини?