У  Маріуполі стартапери запустили сервіс зі збереження спогадів “НЕЗАБУДУ”

Інформаційні технології
02 Грудня 2021
Стартап “НЕЗАБУДУ” — це платформа для збереження спогадів

2 грудня за підтримки Центру стартапів 1991 та громадської організації “SocialBoost” відбулася онлайн-презентація стартапу “НЕЗАБУДУ”.

Стартап “НЕЗАБУДУ” — це платформа для збереження спогадів та історій про себе та життя своїх предків. Стартап розробила команда з Маріуполя з п’яти молодих людей. Торік у грудні під час інвестиційного онлайн-форуму “EAST COAST: IT Investment Forum” за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України”  серед 10 стартапів розробників зі cходу України команда стартапу “НЕЗАБУДУ”  отримала головний приз – 100 тисяч гривень на розробку.

Платформа допомагає поєднати історії життя різних поколінь, розподілити фотоархів життя людини хронологічно за сферами життя, щоб нащадки знали історію свого роду та мали доступ до нього навіть на смартфоні. Якщо зібрати історію життя та фотографії близьких, що пішли із життя, можна створити їх профіль та ділитися ним через QR-код, що розташований на пам’ятнику. Також користувачі матимуть змогу замовляти необхідні для догляду за похованням послуги онлайн.

На сайті є кілька розділів, куди можна завантажити родинні фото, замітки, створити та замовити QR-код, що веде на профіль померлої людини, для розміщення на місцях поховань.

Також розробники пропонують користувачам на сайті кілька варіантів анкет, щоб створити родинне дерево. Ці послуги на сайті безкоштовні. Ознайомитися із можливостями платформи можна за посиланням:

“Необхідність взяти в роботу такий проєкт з’явилася, коли одного разу я не змогла знайти місця поховань своїх близьких. Мені здавалося, що я точно пам’ятаю місце і легко зорієнтуюся. Відповідей не знайшлося навіть у наглядача кладовища. Виявилося, що на державному рівні ми не маємо єдиної доступної системи збереження даних про поховання. А це означає, що історії тисяч сімей передаються з вуст в уста і можуть бути раптово втрачені”, – згадує Аліса Бобко.

Впродовж року ідея пройшла потужну трансформацію. Аліса прийшла до Центру стартапів 1991 року з болем, але згодом зрозуміла, що її продукт – це про радість, цінності, родинні традиції.

“Життя кожної людини унікальне, кожен має безліч світлин, які можна гортати та згадувати родинні історії. Але дотепер не було ресурсу, куди їх можна було б завантажити, адже сучасні соціальні мережі – це про поточне. Крім того, є безліч нотаток у кожній родині: листи, щоденники, почерки. Зазвичай це не систематизовано, але така інформація – велика цінність для кожної родини. Зараз ми стали партнерами Amazon, які надали нам сервери для заливки фото”, –  каже співзасновниця стартапу “НЕЗАБУДУ” Аліса Бобко.

онлайн-презентація стартапу “НЕЗАБУДУ"

Наразі стартапери мають домовленості із комунальною службою Маріуполя, які на замовлення можуть прибирати могили на цвинтарі. Це коштує від 399 гривень, вартість залежить від послуг – помити пам’ятник, прибрати суху траву, придбати живі квіти.

Також стартапери підписали угоду про оцифровування одного із цвинтарів Маріуполя, до кінця року планують розпочати цю роботу. У подальшому її будуть розширювати на інші міста України.

Команда стартапу зацікавлена у наповненні сайту історіями про життя відомих діячів Маріуполя, які причетні до розбудови та розвитку міста.

У планах стартапу є амбітна ціль — сканування з дронів кладовищ для створення онлайн-мап та швидкого пошуку поховань. Зараз ця функція в розробці.

“Важливий компонент інноваційного підприємництва — уміння побачити перспективу та життєздатність ідеї, а згодом перетворити її у справжній бізнес. Вдосконалювати цю навичку ми допомагаємо разом із командою SocialBoost учасникам кожної з наших програм”, – говорить  проєктна директорка Центру стартапів 1991 Єва Бельченко.

***
Комунікаційна кампанія “Схід: Перезавантаження” покликана показати успішні історії жителів Сходу України та допомогти тим, хто прагне перезавантажити своє сьогодення заради успіху та процвітання майбутнього Сходу.

Перезавантаження – це оновлення наявних ресурсів, це запуск нового способу мислення. Схід України має багату історію та культуру, високий промисловий потенціал і саме тому може стати драйвером розвитку різних економічних напрямків та галузей бізнесу, перезавантаження свідомості населення, особливо молоді.

Разом робимо крок у напрямку перезавантаження Сходу!

 

Підпишись на Newsletter

Хочеш отримувати новини?