У липні 2022 року Сполучені Штати Америки, діючи через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), започаткували «Ініціативу стійкості сільського господарства в Україні» (Agriculture Resilience Initiative – AGRI).
Проєкт USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID) став частиною цієї ініціативи, зосередившись на зміцненні механізмів експорту української аграрної продукції та пом’якшенні загальносвітової продовольчої кризи, що загострилася внаслідок війни. Проєкт USAID співпрацює з державними та приватними підприємствами задля посилення інфраструктурного потенціалу України для ефективного експорту сільськогосподарської продукції.
За два роки Проєкт USAID надав партнерам – агроекспортерам України – перевантажувальну техніку та обладнання, допомагаючи продовжувати процеси відвантаження зерна під час війни та шукаючи альтернативні шляхи експорту до Європейського Союзу та інших країн. З-поміж різного обладнання, 12 агрокомпаній-партнерів Проєкту USAID отримали 37 потужних дизельних генераторів, які дозволяють забезпечити процес приймання зерна на елеваторах та його відвантаження для подальшого експорту. Ці генератори особливо важливі під час обстрілів російськими військами, вимкнення електропостачання та блекаутів через руйнування енергетичної інфраструктури України.
Зокрема, два генератори потужністю 80кВТ та 420 кВт отримала компанія “Агро-Регіон” для своїх потужностей у Київській області. Генератор потужністю 420 кВт використовується на одному з елеваторів з початку травня цього року. В середньому генератор працює 8 годин на добу і повністю забезпечує роботу елеватора у випадку відключення електроенергії.
“У разі потреби генератор забезпечує роботу лабораторії, офісу адмінперсоналу, вагової, обладнання для очищення зерна, сушіння зерна та виробничу майстерню, – говорить головний енергетик Максим Руднєв. – Завдяки генератору 58 працівників щоденно продовжують роботу з відвантаження зерна, за два місяці відвантажили 6 700 тонн зерна”. Інший генератор потужністю 80 кВт забезпечує безперебійну роботу 156 працівників. У разі його відсутності ефективність роботи підрозділів компаній впала б на 60%, адже основний час відключень електрики припадає саме на робочий час.
Компанія “Ерідон”, яка у травні отримала отримала від Проєкту USAID два генератори потужністю 544 кВт кожен, вже використовує їх на своїх елеваторах у західних областях, які орієнтовані на експорт вітчизняної агропродукції до європейських країн.
“Альтернативні джерела живлення допомагають забезпечувати безперебійне приймання та відвантаження зернових та отримувати валюту від експортних операцій, що є надзвичайно важливим для підтримки економіки нашої країни у стані війни. На сьогоднішній день генератори допомагають нам уникнути простоїв техніки та обладнання, вчасно виконати свої зобов’язання перед постачальниками та покупцями”, – коментує Сергій Грязнов, генеральний директор компанії ТОВ “Фірма Ерідон”.
Більше про ініціативу можна дізнатися за посиланням.