ПРО ПРОЄКТ

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) був розроблений для зміцнення економіки та підвищення стійкості бізнесу та громад на сході України після анексії Криму та захоплення підтримуваними Росією сепаратистами окремих територій Донецької та Луганської областей у 2014 році.

До війни Проєкт USAID зосереджував свою діяльність у Донецькій та Луганській областях. У 2019 році після того, як Росія захопила український військово-морський корабель і встановила блокаду, Проєкт USAID додав регіон Приазов’я (Запорізьку та Херсонську області) до зони своєї діяльності. У лютому, з початком війни на сході та півдні України, Росія значно пошкодила або знищила більшу частину територій, де впроваджувався Проєкт USAID.

Подальша діяльність Проєкту USAID «Економічна підтримка України» буде зосереджена на трьох компонентах:

  • Стабілізація й інтеграція: розвиток можливостей та спроможності вразливих груп населення для покращення економічної ситуації та розвитку мікро-, малих та середніх підприємств (ММСП);
  • Відродження бізнесу: допомога мікро-, малому та середньому бізнесу у переміщенні та перебудові ланцюгів маркетингу та поставок;
  • Нова економіка: робота з коаліціями та лідерами/ками регіону для зміцнення довіри до сталої української держави, створення бачення майбутнього та фундаменту для сучасної, різноманітної і дружньої до ММСП післявоєнної економіки.

Нині Проєкт USAID змінює фокус із заходів, спрямованих на бізнес і громади східних областей, на підтримку внутрішньо переміщених осіб (ВПО), ММСП, університетів та інших партнерів із цих регіонів. Проєкт USAID допомагатиме ВПО у переміщенні до безпечніших регіонів України та відновленні діяльності. У результаті зона діяльності Проєкту USAID змінилася зі Cходу на підтримку ВПО та партнерів у будь-якій точці України. Проєкт USAID також розглядає тимчасову підтримку тих, хто виїхав за межі України до ЄС.

Проєкт USAID надає технічну допомогу та підтримку спільного інвестування мікро-, малим і середнім підприємствам (ММСП), постачальникам фінансових послуг, місцевим громадським організаціям, навчальним закладам, містам та об’єднаним громадам. Підтримка Проєкту USAID дозволить партнерам придбати та протестувати нові технології, відновити підприємства та розширити їхні ринки, наростити потенціал, використовувати ІТ-рішення та обмінюватися інформацією.

 

КОРОТКО ПРО ПРОЄКТ

Проєкт USAID «Економічна підтримка  України» є ініціативою, що розрахована на шість років (2018-2024), яка реалізується компанією «DAI Global» та має на меті покращити економіку України у відповідь на агресію Росії.

ПАРТНЕРИ З РЕАЛІЗАЦІЇ

  • Компанія «DAI Global»
  • Данська Рада у справах біженців
  • «СДМ Інжиніринг Україна»
  • FHI 360

ВНЕСОК США: 71,8 млн доларів США