Модернізація пунктів перетину кордону

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» працює над модернізацією пунктів перетину кордону

Дата оновлення: 18 березня 2024

У 2023-2026 роках USAID виділяє 115 мільйонів доларів США на підтримку Державого агентства відновлення та розвитку інфраструктури України (SARDI), Укрзалізниці (UZ) та Державної митної служби України (ДержМитСлужба). Ця допомога направлена на розбудову пунктів перетину кордону з метою розвитку торгівлі та підвищення обсягу експорту зернових,  вдосконалення транспортних шляхів та пасажирських перевезень. Розбудова дев’яти пріоритетних ППК дозволить збільшити обсяг вантажних перевезень на 1700 вантажівок в день. Це приблизно складає 2,5 мільйони Мт зернових щороку до кінця проєкту. Станом на сьогодні на чотирьох ППК (Ягодин, Порубне, Ужгород та Лужанка) проведено швидкі ремонтні роботи. Для цих ППК було закуплено обладнання на 2,5 млн. доларів США. Короткострові та довгостокові роботи наразі ведуться на всіх пріоритетних ППК. Цю роботу проєкт USAID «Економічна підтримка України» (ERA) проводить у тісній співпраці з Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури України (SARDI), Укрзалізницею (UZ) та Державною митною службою України, а також Світовим банком та проєктом Європейського союзу «Механізм «Сполучення Європи» (CEF).

Шість автомобільних та три залізничних ППК були обрані пріоритетними для надання допомоги. USAID забезпечує:

  • Техніко-економічне обґрунтування
  • Архітектурний та інженерний проєкти
  • Швидкі закупівлі та вкосконалення
  • Ремонтні роботи на вантажних та пасажирських терміналах
  • Постачання вантажного обладнання на приблизно 30 млн. доларів США.
ГРУПА 1: 2 ПЕРШО-ПРІОРИТЕТНІ АВТОМОБІЛЬНІ ППК 

Порубне/Сірет (Румунія):

  • Короткострокові роботи до квітня 2024 року: Встановлення 2 збірних модульних будівель-санітарних вузлів, дорожніх знаків та водних бар’єрів, а також нанесення дорожньої розмітки та інші ремонтні роботи. Закупівля 4 комплектів мобільних ваг, 1 мобільного сканера та 2 ручних сканерів зворотного розсіювання.

Ягодин/Дорогуськ (Польща): 

  • Короткострокові роботи до 6 червня 2024 року. Встановлення 10 модульних будівель-офісів, санітарних вузлів, дорожніх знаків та світлодіодного освітлення, а також покращення дорожнього покриття та дренажу та інші будівельні роботи. Закупівля 2 комплектів мобільних ваг та 2 ручних сканерів зворотного розсіювання.
  • Основні роботи: грудень 2024 р. – червень 2025 р. Підготовка техніко-економічного обґрунтування та проєктної документації, будівництво нового вантажного терміналу. Проєктування та встановлення системи контролю дорожнього руху в якості пілотного проєкту. CEF фінансує проєктування та будівництво мосту та парковки.
ГРУПА 2: ВИСОКО-ПРІОРИТЕТНІ АВТОМОБІЛЬНІ ППК 

Ужгород/Вишнє Нємецьке (Словаччина):

  • Короткострокові роботи планується завершити до квітня 2024 р. Встановлення 10 модульних споруд (включно з офісами і санітарними модулями); ремонт дорожнього покриття, фарбування, встановлення дорожніх знаків, покращення системи освітлення; встановлення 2 1-тонних вагів. Закупівля 2 наборів мобільних вагів та 2 ручних сканерів зворотного розсіювання.
  • Основні роботи:  березень – грудень 2024 р. Завершити реконструкцію пасажирського терміналу для звільнення необхідної пропускної спроможності на вантажному терміналі; додати сканери, контроль руху та інженерні комунікації. Закупити мобільний сканер.

Лужанка/Береґшурань (Угорщина):

  • Короткострокові роботи планується завершити до червня 2024 р. Встановлення 11 модульних споруд (офісів, туалетів), покращення дорожнього покриття, дорожніх знаків та освітлення. Закупівля 1-тонних ваг, 2 комплектів мобільних ваг та 2 ручних сканерів зворотного розсіювання.
  • Основні роботи: березень 2024 р. – січень 2025 р. Основні роботи мають бути підтверджені SARDI; можливе завершення недобудованої адміністративної будівлі (фінансування CEF для робіт на вантажному терміналі).
ГРУПА 3: 2 ВИСОКО-ПРІОРИТЕТНІ АВТОМОБІЛЬНІ ППК 

Дяківці/Раковец (Румунія):

  • Короткострокові роботи планується завершити до березня 2024 р. Закупівля 2 наборів мобільних вагів та 2 ручних сканерів зворотного розсіювання.
  • Основні роботи до січня 2025 р. Розробити та побудувати другу чергу розширення обох пунктів пропуску для забезпечення вантажних перевезень. Закупити мобільні сканери.

Красноїльськ/Вікову-де-Сус (Румунія):

  • Короткострокові роботи планується завершити до березня 2024 р. Закупівля 2 наборів мобільних вагів та 2 ручних сканерів зворотного розсіювання.
  • Основні роботи до січня 2025 р. Розробити та побудувати другу чергу розширення обох пунктів пропуску для забезпечення вантажних перевезень.
ГРУПА 4:  3 ПРІОРИТЕТНІ ЗАЛІЗНИЧНІ ППК 

Мостиська/Медика (Польща), Чоп/Загонь (Угорщина) та Чоп/Чєрна-над-Тісоу (Словаччина), Вадул-Сірет/Вікшань (Румунія):

  • Короткострокові роботи планується завершити до квітня 2024 р. Закупівля підйомників для заміни візків, електродвигунів для козлових кранів, навісного обладнання для козлових кранів для підйому різних вантажів, статичних ваг, системи зважування в русі, ІКТ-обладнання та дизельного генератора потужністю 50 кВт.
  • Основні роботи: травень 2024 р. – серпень 2025 р. Проєктування та будівництво спільної зони огляду контейнерів у Мостиська, 2 спільних зон огляду вагонів та капітальний ремонт 2 будівель у Чопі для розміщення Державної митної та прикордонної служб у Чопі та 1 спільної зони огляду у Вадул-Сірет. Забезпечити залізничний рентгенівський сканер для Чоп та Вадул-Сірет.

КОНТАКТНІ ОСОБИ:

Тімоті Мадіган, Директор Проєкту USAID, Timothy_Madigan@dai.com

Камерон Беркуті, Директор програми розвитку інфраструктури пунктів перетину кордону, Cameron_Berkuti@dai.com 

Останні новини за напрямком

Модернізація пунктів перетину кордону
24 Квітня 2024
Переглянути всі