Модернізація пунктів пропуску

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» працює над модернізацією пунктів пропуску

Дата оновлення: 16 липня 2024

Між 2023-2026 роками, USAID виділяє $115 мільйонів на підтримку Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури (Агенції відновлення), Укрзалізниці (УЗ), та Державної митної служби для оновлення пунктів пропуску (ПП), для покращення торгівлі, експорту зерна, транспортних маршрутів, та пасажиропотоку. Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) тісно співпрацює з партнерами уряду України, Світовим банком та Фондом об’єднання Європи (CEF) Європейського Союзу для здійснення цих покращень.

На даний момент, Проєкт USAID надав $2 мільйони для швидкої модернізації та закупівлі обладнання для 29 ПП та були здійснені додаткові закупівлі на $15 мільйонів, які наразі в процесі доставки. Включно з модульними спорудами, освітленням, інформаційно-комунікаційними технологіями та обладнанням для обробки вантажів для покращення торгівлі збіжжям та збільшення обсягів експорту. Процес проєктування триває на всіх пріоритетних ПП (Група 1) і розпочинається в Групі 2.

ГРУПА 1. ПУНКТИ ПРОПУСКУ ДЛЯ АВТОМОБІЛЬНОГО СПОЛУЧЕННЯ (11)

Ягодин/Дорогуськ (Польща), Ужгород/Вишнє Нємецьке (Словаччина), Порубне/Сірет (Румунія), Лужанка/Берегшурань (Угорщина), Дяківці/Раковець (Румунія), Красноїльськ/Вікову де Сус (Румунія), Могилів-Подільський/Отач (Молдова), Чоп (Тиса)/Захонь (Угорщина), Старокозаче/Тудора (Молдова), Мамалига/Крива (Молдова), Рава-Руська/Гребенне (Польща).

Проєктом USAID було визначено 11-ть ПП, як основні об’єкти, які буде віднесено до категорії «Дороги Групи 1». На 9-ти ПП буде проведено швидку модернізацію, проєктування та будівництво (не всі об’єкти потребують швидкої модернізації та масштабного будівництва). Очікується, що покращення інфраструктури на дев’яти автомобільних ПП збільшить пропускну спроможність на 1500 вантажівок на день до 2026 року. USAID забезпечує:

  • Швидку модернізацію, включно з: (1) модульні споруди, засоби дорожнього руху, сміттєві баки, знаки, та товарні ваги; та (2) загальнобудівельні інженерні роботи, включно з: укладання та нанесенням дорожньої розмітки, фарбування, та ремонт бордюрів.
  • Обладнання, включаючи ручні сканери зворотнього розсіювання, динамічні ваги для транспортних засобів, мобільні сканери та систему управління дорожнім рухом (на автомобільному пункті пропуску “Ягодин” як пілотний проєкт).
  • Архітектурні та інженерні (АІ) послуги з проєктування, включаючи техніко-економічні обґрунтування, перевірку існуючих та нових проєктів і нагляд за будівництвом.
  • Основні будівельні роботи (CC2/CC3), включаючи реконструкцію та будівництво нових будівель і терміналів, значні зміни в дорожніх роботах для покращення пропускної спроможності та проєкти для встановлення основного обладнання.

ГРУПА 2. ПУНКТИ ПРОПУСКУ ДЛЯ АВТОМОБІЛЬНОГО ТА ЗАЛІЗНИЧНОГО СПОЛУЧЕННЯ (12)

Окрім зазначених вище 11-ти об’єктів, За підтримки Проєкту USAID, було визначено додаткові об’єкти для здійснення покращень. Починаючи з січня 2024 року, USAID розпочала надання допомоги ще 33 ПП, які потребують базових оновлень та підтримки, зокрема в питаннях пов’заних з стандартизацією та підвищенням ефективності. До цих об’єктів належать:

  • (6) Залізничні пункти пропуску: проєктування та будівництво з метою збільшення вантажопотоку.
  • (3-6) Пункти пропуску для автомобільного сполучення: проєктвання конструкцій середньої складності

Вадул Сірет/Вікшани (Румунія),  Мостиська 2/Медика (Польща), Чоп/Захонь (Угорщина/Словаччина), Ягодин/Дорогуськ (Польща), Кучурган/Новосавицьке (Молдова), Рені/Джюрджюлешть (Молдова), Россошани/ Брічень (Молдова), Табаки/Мирне (Молдова), Біла Церква/Сігету Мармацієй (Румунія), ПП 10-12 – буде визначено.

ГРУПА 3. ПУНКТИ ПРОПУСКУ ДЛЯ АВТОМОБІЛЬНОГО СПОЛУЧЕННЯ (21)

Вашківці/Гріменкеуць (Молдова), Вилок/Тісабеч (Угорщина), Сокиряни/Окниця (Молдова), Нові Трояни/Чадир-Лунга (Молдова), Лісне/Сеіць (Молдова), Серпневе 1/Басараб‘яска (Молдова), Малоярославець 1/Чадир-Лунга (Молдова), Долинське/Чишмікіой (Молдова), Косино/Барабаш (Угорщина), Брониця/Унгури (Молдова), Устилуг/Зосін (Польща), Виноградівка/Вулкенєшть (Молдова), Кельменці/Ларга (Молдова), Дзвінкове/Лоня (Угорщина), Малий Березний/Убля (Словаччина), Солотвино/Сігету Мармацієй (Румунія) +ПП 29-33 буде визначено.

На 21-му пункті пропуску для автомобільного сполучення буде проведено низку базових оновлень та закуплено обладнання. За підтримки Проєкту USAID, було визначено та заплановано оновлення 17-ти ПП, призначених лише для пасажирів, планування решти об’єктів в процесі. Очікуваний вплив включає підвищення безпеки та базової функціональності АПП, покращення доступності, підвищення стандартів, покращення процесів та позитивного досвіду пасажирів під час проходження цими ПП.

КОНТАКТНІ ОСОБИ:

Тімоті Мадіган, Директор Проєкту USAID, Timothy_Madigan@dai.com

Камерон Беркуті, Директор програми розвитку інфраструктури пунктів перетину кордону, Cameron_Berkuti@dai.com 

Останні новини за напрямком

Модернізація пунктів пропуску
15 Листопада 2024
Переглянути всі