Поширені питання

Які сфери діяльності Проєкту USAID «Економічна підтримка України»? 

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) – це проєкт Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), провідної установи Уряду Сполучених Штатів Америки з виконання програм міжнародної економічної та гуманітарної допомоги. Бюджет Проєкту USAID складає 325 мільйонів доларів США. 

Проєкт USAID є одним із виконавців Ініціативи стійкості сільського господарства України («AGRI-Україна»), започаткованої USAID у 2022 році з метою підтримки українського аграрного експорту та пом’якшення глобальної кризи продовольчої безпеки, що загострилася внаслідок війни. Бюджет «AGRI-Україна» становить 350 мільйонів доларів США. У межах цієї ініціативи Проєкт USAID співпрацює з державними та приватними підприємствами, щоб доповнити та залучити інвестиції в транспортування та перевалку зерна, які є вкрай необхідними. 

Проєкт USAID також надає безпосередню підтримку урядові України, зокрема Державному агентству відновлення та розвитку інфраструктури України (Держвідновлення), Державній митній службі та Укрзалізниці, в модернізації 42 пунктів перетину кордону України (ППК). Сучасна та більш ефективна прикордонна інфраструктура та митні процедури скоротять витрати на експорт і збільшать експортний потенціал, що дозволить Україні розширити обсяги торгівлі та зробити поступ на шляху інтеграції до Європейського Союзу. 

Проєкт USAID підтримує економічне зростання та стійкість України з 2018 року. Після брутального вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року та окупації частини території України, Проєкт USAID змінив фокус своєї діяльності зі сходу України й зосереджується на потребах України щодо покращення експортної логістики та інфраструктури.

Дізнайтеся більше про Проєкт USAID, а також про нашу роботу в межах підтримки логістики експорту зерна в рамках ініціативи «AGRI-Україна» та відновлення та реконструкції пуктів перетину кордону (ППК) на нашому вебсайті.  

Дізнайтеся більше про роботу USAID в Україні та стратегію USAID з підтримки стійкості сільського господарства України. 


Хто є партнерами та бенефіціарами Проєкту USAID?  

Проєкт USAID співпрацює з державними та приватними компаніями в українському аграрному секторі, з метою доповнення та залучення нагальних інвестицій у транспортування та перевалку зерна.   

 У 2023 році Проєкт USAID підтримав 27 агрокомпаній, зокрема 16 приватних підприємств, Адміністрацію морських портів України (АМПУ) та 10 фітосанітарних лабораторій Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Проєкт USAID також надає підтримку окремим університетам у вдосконаленні їхніх навчальних програм, пов’язаних з агропромисловим комплексом, допомагає модернізувати обладнання, а також підтримує підготовку висококваліфікованих технічних спеціалістів, які працюють в українському аграрному секторі. 

З метою покращення роботи пунктів перетину кордону Проєкт USAID співпрацює з державними установами України, зокрема з Державним агентством з відновлення та розвитку інфраструктури України (Держвідновлення), Укрзалізницею (УЗ) та Державною митною службою України.    

Проєкт USAID також підтримує малі та середні підприємства та освітні заклади, з якими розпочав співпрацю до повномасштабної війни. Після брутального вторгнення Росії в Україну в 2022 році, Проєкт USAID фокусується на підтримці логістики експорту зерна в рамках ініціативи «AGRI-Україна», відновленні та реконструкції пунктів перетину кордону (ППК). 

Проєкт USAID оголосив початок прийому грантових заявок в рамках Річного програмного запиту APS-ERA-003 «Будуємо майбутнє української логістики та експорту». Більше інформації можна знайти в розділі гранти на нашому вебсайті. 


Як моя компанія може запропонувати свої послуги чи товар Проєкту USAID?   

 Будь ласка, ознайомтеся із розділом закупівель на нашому вебсайті та описом нашого процесу закупівель для отримання більш детальної інформації.  


Як я можу подати заявку на отримання гранту від Проєкту USAID?   

Інформацію про процес подання заявки на грант та будь-які активні конкурси на отримання грантів можна знайти в розділі “Гранти” на нашому вебсайті.  


Де я можу знайти новини про роботу Проєкту USAID?  

Ми регулярно ділимося новинами про нашу роботу в розділі “Новини” на нашому вебсайті, також на наших сторінках у Facebook та LinkedIn. Будь ласка, підпишіться на наші сторінки у соціальних мережах та дізнавайтесь більше про нашу роботу.


 Як я можу долучитись до команди Проєкту USAID 

Ми регулярно публікуємо інформацію про наші поточні вакансії в розділі “Вакансії” на нашому вебсайті та на сторінці у Facebook.


 До кого я можу звернутися за додатковою інформацією?  

Для загальних запитів, будь ласка, надішліть електронного листа на адресу: info_ERA@dai.com  

Для отримання інформації про закупівлі, будь ласка, надішліть повідомлення на Procurement_ERA@dai.com  

 Для отримання інформації про гранти, будь ласка, надішліть повідомлення на Grants_ERA@dai.com Ви також можете відвідати нашу сторінку зворотнього зв’язку.