Максібег – це великий мішок багаторазового використання об’ємом 18 кубічних метрів для перевезення або зберігання зерна та інших сипучих матеріалів. У нього поміщається 14 тонн зерна. Ці мішки виготовила українська компанія Arivapak. Використання цих мішків допоможе Агро КМР – Agro KMR перевозити зерно із елеватору до країн Європи.
“Раніше у компанії завантажували зерно у мішки вагою 800 кг. Про технологію використання максібегів дізналися у березні 2023 року – на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України була про це інформація та запрошення на круглий стіл для агровиробників, який проводив Проєкт USAID, де розповідали про цю технологію. Зараз ми отримали максібеги та плануємо використовувати їх на елеваторі у Дніпропетровській області. Ці максібеги дозволять нам здійснювати експорт зерна додатково до 15 000 тонн на рік ”, – говорить директор компанії AGRO KMR Клеман Кусан.
У 2022 році автомобільним та наземним транспортом компанія експортувала близько 12 000 тонн зерна. Цьогоріч компанія з початку року вже експортувала близько 16 тисяч тонн зерна, планує до кінця року експортувати близько 40 тисяч тонн зерна.
“AGRO KMR” – це зернова компанія, яка має потужності з виробництва сільськогосподарської продукції (ріпак, пшениця, соняшник) близько 40 тисяч тонн та зберігання, включаючи одночасне зберігання на власному елеваторі ємністю 15 тисяч тонн.
Максібеги у своїй роботі вже використовують компанії-партнери Проєкту USAID: N`Unit (New Ukrainian Network of Intermodal Terminals), Agromino.
Нагадаємо, Проєкт USAID популяризує в Україні нову технологію перевезення зерна максібегами, які понад 10 років використовують у країнах Європейського Союзу та США для транспортування сипучих вантажів. Але для України використання їх для перевезення зерна – це нова технологія. Мішки виготовлені із полімерної тканини, гарантують герметичність вантажу (зерна) та його захист під час транспортування. В умовах блокування росією чорноморських портів це допоможе переорієнтувати експорт зернових культур з України автомобільними та залізничними шляхами, прискорити експорт зерна та дозволити Україні здійснювати поставки та гарантувати глобальну продовольчу безпеку під час війни.
Допомога агровиробникам та інфраструктурним компаніям є частиною Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні, яку реалізує USAID. Вона спрямована на те, щоб допомогти Україні збільшити потенціал для виробництва, зберігання, транспортування та експорту зерна.
Більше про українську компанію-виробника Максібегів за посилання: https://arivapak.com/