Проєкт USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID) забезпечує агроекспортерів вагами для зважування автомобільного транспорту, які допоможуть компаніям збільшити експортну спроможність у відвантаженні зерна.
Ваги отримали підрозділи компанії ІМК у Чернігівській, Полтавській та Сумській областях. Ваги будуть розміщені на зерносушильних комплексах зі складами підлогового зберігання загальною місткістю до 100 000 тонн. До цього там були невеликі ваги, які дозволяли здійснювати зважування малих вантажних автомобілів при внутрішньогосподарських переміщеннях зерна.
Відвантаження на експорт раніше здійснювалось виключно через перевалку на елеваторах (власних або третіх осіб) із завантаженням на цих елеваторах на вагони. Нові ваги дозволять ІМК відвантажувати зерно зі складів підрозділів на великі автомобілі-зерновози, в тому числі й напряму на експорт. У компанії зазначили, що завдяки новим вагам та іншому обладнанню від Проєкту USAID (фронтальні телескопічні навантажувачі, генератори) підприємство зможе додатково експортувати до 100 000 тонн щорічно.
Для іншого бенефіціара Проєкту USAID з Черкаської області автомобільні ваги необхідні для здійснення безперебійних операцій з перевалки зерна на перевантажувальному пункті. У 2022 році, під час ракетних обстрілів і перебоїв з електроенергією, на підприємстві згоріли власні ваги, що спричинило значні простої автотранспорту. Через те, що ваги не працювали та не було можливості зважувати продукцію, фермери не могли швидко розвантажувати кукурудзу, яку привозили на сушку і зберігання, швидко повертатись в поле, продовжувати збирати кукурудзу, що призводило до простоїв комбайнів і авто, а також збільшувало собівартість продукції.
Встановлення нових ваг дозволить цій компанії здійснювати перевалку та фасування зерна в максібеги та збільшить пропускну спроможність зберігання та фасування, а також обсяги експорту, при цьому знизить собівартість експортованого зерна. Коштом збільшення пропускної спроможності на підприємстві планують збільшити обсяги експорту на 10%.
10 жовтня ваги отримав і агрохолдинг “Так Агро” – підприємство встановило обладнання на перевантажувальному пункті на Київщині. Ваги, які компанія використовувала до цього, дозволяють зважувати транспорт вагою лише до 10 тонн. Відтак, аби зважити зерновози вантажністю 25 тонн, які використовують в агрохолдингу, водіям доводилось їздити до іншої філії компанії, що розташована за 25 кілометрів. Тепер кожна операція зі зважування економить видатки, які потрібні на подолання 50 км дороги (витрати на пальне, амортизація, людський ресурс).
Закупівля обладнання відбувається в рамках Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні (АГРІ-Україна), яку реалізує Агентство США з міжнародного розвитку, для пом’якшення глобальної продовольчої кризи, що загострилася через жорстоку війну росії проти України.