Miyamoto Ukraine, субпідрядник Проєкту USAID “Економічна підтримка України”, розпочинає передпроєктні роботи та попередні дослідження на пунктах перетину кордону (ППК) «Дяківці – Раковець» та «Красноїльськ – Вікову-де-Сус», що межують з Румунією.
Під час робочого візиту на ППК команда інженерів Miyamoto Ukraine зустрілася з представниками Державного агентства України з відновлення та розвитку інфраструктури (Держвідновлення) та Державної митної служби. Інженери порівняли наявні проєктні документації з фактично зведеними об’єктами, та перевірили відповідність запланованих робіт вимогам законодавства та будівельним нормам в Україні. Планове розширення ППК сприятиме збільшенню пропускної спроможності для вантажного транспорту, що, своєю чергою, позитивно вплине на зростання обсягів експорту українського зерна через Румунію.
Наталія Чуканова, головна інженерка Miyamoto International Ukraine: “В січні наша команда відвідала два пункти перетину кордону «Дяківці – Раковець» та «Красноїльськ – Вікову-де-Сус». В ході робочого візиту ми ознайомились з об’єктами, виконали огляд території та наявних будівель і споруд ППК для уточнення обсягів необхідних робіт, провели фотофіксацію чинного стану об’єктів. Попередньо обговори проблематику та можливі шляхи вирішення. Під час зустрічі поспілкувалися з працівниками митниці щодо технологічного процесу. Зібрали всю потрібну інформацію для подальшої реалізації робіт в рамках модернізації пунктів перетину державного кордону України.
Всі заплановані роботи з модернізації ППК та збільшенню їх пропускної спроможності, команда Miyamoto Ukraine, до складу якої увійшли інженери з будівництва, спеціалісти з технічного обстеження будівель та архітектори, реалізує згідно з запланованим графіком робіт.”
У лютому заплановані візити інженерів Miyamoto Ukraine до двох залізничних та одного автомобільного ППК у Закарпатській та Львівській областях з метою детального огляду технічного стану наявних інфраструктурних об’єктів та визначення обсягу робіт, необхідних для їх модернізації та покращення.
“29 контрольно-пропускних пунктів на західному та південному кордоні України перейшли в управління Агентства відновлення. Наша задача – модернізація цих пунктів пропуску, збільшення їх пропускної здатності. Дякую нашим партнерам USAID та Miyamoto за допомогу в роботі над цим важливим проєктом” – заявив Мустафа Найєм – голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.
Довідково: У 2023-2026 роках USAID у рамках Проєкту «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) виділить 115 мільйонів доларів США на підтримку Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури України (Держвідновлення), “Укрзалізниці” (УЗ) та Державної митної служби з метою модернізації пунктів перетину кордону (ППК) для покращення логістики перевезень вантажів, збільшення обсягів торгівлі та експорту зернових.