27 червня у Львівській політехніці за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) відкрили сучасний науково-дослідний та освітній центр «Інженерія та робототехніка». Цей центр створений для розвитку практичних навичок серед студентів прикладної механіки та машинобудування у межах проєкту «Кращі технічні навички та інклюзивні умови для розвитку робочої сили в машинобудівному секторі України» за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України».
Вітаючи учасників заходу, заступниця директора Проєкту USAID Кірстен Пфайффер висловила сподівання у подальшій ефективній співпраці бізнесу та Львівської політехніки як для проведення наукових досліджень, так і для виконання бізнес-замовлень.
«Створення цього центру значно посилить практичну підготовку та дослідницькі можливості університету, гарантуючи, що студенти здобудуть освіту найвищого рівня та практичний досвід роботи з обладнанням, що відповідає галузевим стандартам. Ми вітаємо активну співпрацю між університетом та різними бізнесами. Нове обладнання допоможе у спільних науково-дослідних проєктах та дослідженнях.
Молоді лідери, технічні спеціалісти та майбутні підприємці мають вирішальне значення для економічного зростання та стійкості України. Це партнерство свідчить про те, що за умови підтримки Україна має людей і рішучість очолити власне відновлення», – сказала Кірстен Пфайффер.
На відкритті лабораторії голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький підтвердив необхідність та значущість підготовки спеціалістів за такими напрямами.
«Важливо, що цей Центр може слугувати додатковою базою для підприємств Львівщини, які займаються фрезеруванням та металообробкою, а також основою для спільних досліджень університету і бізнесу», – сказав Максим Козицький.
У центрі за підтримки менторів студенти зможуть навчатися нових технологій та методів обробки й аналізу металу на установці лазерної різки, верстаті гнуття, вертикальному фрезерному верстаті, спектрометрі, маятниковому копрі та іншому обладнанні.
«Львівська політехніка готує висококласних спеціалістів і процес підготовки залежить від трьох дуже важливих факторів. Перше, це висококласні викладачі. Друге, це мотивовані студенти, які хочуть знати, можуть вчитися і хочуть цього навчитися. Третім фактором є матеріально-технічне забезпечення і ми завжди вдячні, коли ми отримуємо від наших американських друзів не тільки військову та іншу допомогу, а й матеріально-технічну для закладів освіти. Я впевнений, що студенти Львівської політехніки, які будуть навчатися на цьому обладнанні, не тільки зможуть освоїти його, але й використовуючи ці знання, спроєктують краще обладнання», – зазначив Юрій Бобало – ректор Національного університету «Львівська політехніка».
Під час презентації проєкту та круглого столу «Перспективи співпраці науки та бізнесу» учасники обговорили перспективи співпраці університету з представниками державної влади та бізнесу з удосконалення освітніх програм, проведення лабораторних, практичних занять, спільних досліджень та розвиток R&D.
На заході керівники шести підприємств ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», ПрАТ «Львівський локомотиворемонтний завод», Дослідно-механічний завод «Карпати», завод «Полімер-Електрон», ТОВ «Кука Україна» підписали меморандум про співпрацю та розвиток спільних проєктів, можливості для студентів.
«Це вже третя лабораторія, створена за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України», і я впевнений в успіху її роботи. За доволі короткий період нашої співпраці студенти почали розвивати практичні навички, створювати та втілювати власні проєкти після одного-двох занять і на канікулах активно долучаться до роботи з менторами. Центр має унікальне обладнання і надалі стане ще одним кроком до розвитку та трансформації металообробної сфери завдяки студентам», – прокоментував керівник Tech StartUp School Назар Подольчак.
Навчатимуться на обладнанні з наступного семестру понад 200 студентів, які працюватимуть з 5 менторами та експертами над розвитком практичних навичок, власних ідей, проєктів та рішень у сфері металообробки.
«Це обладнання сучасне, тут не потрібна фізична сила. Зараз таке використовують на виробництвах, тож навчившись на ньому, я можу легко адаптуватися до роботи на підприємствах. Зі школи мені подобалися природничі науки і я бачу перспективу у таких професіях, які раніше були суто чоловічими, гадаю, що дівчат на них ставитиме все більше», – поділилася студентка курсу з напрямку «Прикладна механіка» Аліна Шавлей, Національного університету «Львівська політехніка».
Лабораторні та практичні заняття будуть проводитися для студентів Львівської політехніки. Відкриті майстер-класи, воркшопи зможуть відвідати студенти інших закладів освіти за розкладом з початку навчального року.
Освітній центр знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Професорська 1 (14 н.к. Львівської політехніки) та вул. Устияновича 1 (15 н.к. Львівської політехніки).