Зима в Україні приносить не лише крижаний холод і густий сніг, але й логістичні труднощі, які суттєво впливають на роботу кордону. Мінусові температури та ожеледиця створюють складні умови для подорожуючих і викликають дискомфорт у роботі митників та прикордонників. Відтак, швидкість митних операцій знижується.
Наприкінці 2023 року Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) розпочав модернізацію інфраструктури на автомобільних і залізничних прикордонних пунктах пропуску між Україною та країнами Європейського Союзу та доставку необхідного для роботи обладнання. Зокрема, Проєкт USAID встановив 62 постійні модульні будівлі на шести автомобільних пунктах пропуску. Ще 121 модулі в процесі закупівлі або встановлення на 21 пунктах пропуску на західних та південних кордонах України. 174 із цих 183 модульних конструкцій обладнані для надання митних і паспортних послуг. Конструкції мають термоізоляцію, що робить перебування у них комфортним навіть під час екстремальних погодних умов. Окрім того, кожна будівля оснащена кондиціонером та обігрівачем, що гарантує оптимальні умови роботи як у морозні зими, так і в спекотне літо. Проєкт USAID оснастив споруди ергономічними офісними меблями, що допомагає зберігати здоров’я та підвищувати ефективність роботи митників, паспортних контролерів і прикордонників. Решта дев’ять модульних споруд можуть виконувати функцію санітарних приміщень. Конструкції є безпечними та доступними для людей з інвалідністю, які часто зіштовхуються з труднощами під час перетину кордону, особливо взимку.
«Встановлення цих модульних споруд — це суттєвий крок для покращення наших прикордонних операцій», — сказав представник Державної митної служби на пункті пропуску Чоп (Тиса). «Вони створюють необхідний комфорт для персоналу, забезпечуючи стабільні умови роботи в будь-яку пору року. Це дозволяє нам ефективніше реагувати на виклики, з якими стикаємося щодня, і сприяє більш злагодженій роботі під час контролю та пропуску».
Унікальні переваги технології модульного будівництва роблять модульні споруди ідеальним рішенням для інфраструктурних потреб України. Зведені поза майданчиком у контрольованих умовах, ці будівлі проходять контроль якості, швидко встановлюються та легко адаптуються до конкретних вимог, що дозволяє розміщувати їх навіть на невеликих ділянках. Це економить час, який необхідний, зазвичай, на будівництво, та забезпечує стабільну якість навіть у складних погодних умовах. Модульні споруди спроєктовані з урахуванням довговічності. Завдяки термоізоляції підтримується стабільна внутрішня температура взимку, що є важливим для комфорту персоналу та ефективності роботи.
Використовуючи сучасні технології для модернізації прикордонної інфраструктури України, Проєкт USAID підтримує економіку України та зміцнює її економічні зв’язки з сусідніми країнами ЄС.
Зусилля Проєкту USAID підкреслюють ключову роль сучасних технологій у стимулюванні економічного зростання та регіональної інтеграції. Покращуючи прикордонну інфраструктуру України, модернізація не лише стимулює торгівлю, але й зміцнює зв’язки з сусідніми країнами ЄС, прокладаючи шлях до глибшої економічної інтеграції та довгострокового розвитку.
Довідково:
У період 2023–2026 років USAID через Проєкт «Економічна підтримка України» виділяє 115 мільйонів доларів для підтримки Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, Укрзалізниці та Державної митної служби. Мета — модернізація пунктів пропуску задля покращення торгівлі та збільшення обсягів експорту.