У Краматорську Центр трудової реабілітації інвалідів “Друкарський дім” почав виготовляти паперові стакани. Наразі це єдине підприємство на Сході України, яке виготовляє паперовий посуд.
За сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” (Проєкт USAID) “Western NIS Enterprise Fund” та “Ощадбанк” видали соціальному підприємству “Друкарський дім” кредит – 1 мільйон 300 тисяч гривень. За ці гроші придбали обладнання – верстат для виготовлення стаканів.
“Увесь паперовий посуд зараз завозиться в Донецьку область, тому ми вирішили розвивати цей напрямок та зайняти цю нішу. Пільговий кредит дозволив нам придбати верстат для виробництва паперового посуду. Зараз у нашому асортименті – стакани для кави. Наявність друкарського обладнання дозволяє нам наносити різні принти на папір”, – розповів директор підприємства Юрій Мельник.
Стакани виготовляють з фінського та шведського паперу. Продукцію купують власники невеликих крамниць та постачальники кави у Бахмуті, Дружківці, Краматорську, Лимані, Покровську, Святогірську.
“Друкарський дім” планує придбати нове обладнання, яке дозволить випускати стакани іншого розміру (для чаю, коктейлів), з гофрообгорткою, паперові тарілки та пакети з кукрудзяного крохмалю. Зараз для цього шукають інвестиції. Підприємство є соціально відповідальним бізнесом, 10 із 19 його працівників – люди з інвалідністю. Запуск нового обладнання дозволить збільшити асортимент продукції та додатково працевлаштувати людей.
Проєкт WNISEF “Доступні кредити для соціальних підприємств Східної України” має обсяг 100 000 доларів та впроваджується Western NIS Enterprise Fund за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Cхідної України”.
Грантова та освітня допомога підприємцям на Сході України надається Проєктом USAID в рамках інформаційної кампанії “Схід економічних можливостей”. Кампанія покликана привернути увагу всієї України до потреб і можливостей Сходу, адже ще ніколи у регіоні не було стільки ініціатив, покликаних покращити рівень життя населення, розвивати бізнес у перспективних галузях економіки, відновлювати інфраструктуру. Ще ніколи не було стільки проєктів, готових залучати інвестиції та допомагати стати регіону сильним, креативним та привабливим для роботи й життя.