Інженер(ка)-експерт(ка) з перевірки проєктування

04 Вересня 2024

Завдання для консультантів

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОЄКТ USAID

ПІДТРИМКА ЛОГІСТИКИ ЕКСПОРТУ ЗЕРНА В РАМКАХ ІНІЦІАТИВИ «AGRI-УКРАЇНА»

Проєкт «Економічна підтримка України» є одним із ключових партнерів USAID, що реалізує ініціативу «Розвиток стійкості сільського господарства (далі – AGRI-Ukraine), бюджет якої складає 350 мільйонів доларів. Ця ініціатива була розпочата у 2022 році з метою розвитку експорту зернових з України та подолання глобальної продуктової кризи, що була поглиблена через війну. В рамках ініціативи AGRI-Ukraine, проєкт «Економічна підтримка України» співпрацює з державними та приватними компаніями, інвестуючи у перевозку та перевалку критично необхідних зернових продуктів.

ПОКРАЩЕННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ

Проєкт «Економічна підтримка України» також безпосередньо підтримує Уряд України, включаючи Державне агентство з відновлення та розвитку інфраструктури України (SARDI), Державну митну службу та Українську залізницю, в рамках модернізації 42 українських пунктів пропуску (BCP). Сучасна та більш ефективна прикордонна інфраструктура та митні процедури зменшать експортні витрати та збільшать експортну спроможність, дозволяючи Україні масштабувати торгівлю та просуватись на шляху до інтеграції в ЄС.

ПІДТРИМКА ТА ВІДНОВЛЕННЯ ЕНЕРГЕТИКИ

Як один із найбільш гнучких видів діяльності USAID, що реагує на нові та/або надзвичайні потреби, Проєкт USAID розширює свої інтервенції, які допомагають українському бізнесу, громадам та окремим особам в осінньо-зимовий період (вересень 2024 – грудень 2025 рр.). Мета — мінімізувати вплив на населення та економіку України, враховуючи нещодавній дефіцит електроенергії. Це адаптивний компонент,  Проєкт USAID може також реагувати на інші надзвичайні потреби в умовах триваючої російської агресії та атак на критично важливу інфраструктуру України.

Про завдання

Основною метою консультацій є забезпечення наявних ресурсів для підтримки завдань, пов’язаних з проведенням експертизи проєктної документації на предмет її придатності для участі в тендерах, можливості будівництва та технічного обслуговування перед оголошенням тендерів, на періодичній основі та за потреби для забезпечення економічно ефективного проєкту, який є придатним для участі в тендерах, можливості будівництва та технічного обслуговування з меншими перевитратами та затримками.

Задачі та вимоги до виконання:

Консультант надаватиме підтримку та допомогу Проєкту USAID в інженерно-технічних питаннях, виходячи з потреб. Його роль полягає в тому, щоб залишатися гнучким до нових викликів, які супроводжуватимуть розвиток напрямку Покращення Інфраструктури протягом усього періоду виконання завдання. Інженер-експерт з перевірки проєктування повинен застосовувати на цій посаді свій спеціалізований досвід у сфері будівельних процедур, проєктних норм, практики закупівель будівельних послуг в Україні, нормативних актів USAID та політики DAI. Експерт-консультант повинен знати українські інженерні та будівельні норми, правила, практики, методи та оцінки вартості будівництва.

Консультант повинен виконати наступним завдання:

  1. Проведення інженерної експертизи проєкту (Design Documentation Review (DRE)). Майже вся проєктна документація буде українською мовою. Очікується, що консультант з DRE зробить всебічний внесок у надання відгуків на пакети (томи) проєктної документації (ПД), що подаються субпідрядниками до Проєкту USAID на стадії проєктування, в рамках наступних аспектів:
  • Перевірка повноти ПД з погляду її придатності для участі в будівельних тендерах;
  • Перевірка окремих комплектів креслень (томів), зазначених у спеціальних запитах АМР США, на предмет їхньої повноти та відповідності українським стандартам, правилам, будівельним нормам, технологіям і практикам;
  • Перевірка ПД на предмет їхньої адекватності та відповідності політиці та положенням USAID (спеціальні запити на окремі томи);
  • Перевірка ПЗ на предмет їхньої відповідності вимогам будівництва (за окремими запитами щодо конкретних обсягів);
  • Перевірка документації на відповідність ринковим цінам в Україні (спеціальні запити щодо конкретних позицій, особливостей робіт, матеріалів).

Результатом роботи будуть чек-листи конкретних перевірених позицій, коментарі, пропозиції щодо вдосконалення з науково обґрунтованим обґрунтуванням, ДД із зазначеними коментарями, а також підсумковий звіт.

  1. Надати допомогу в закупівлі будівельних послуг та експертизі кошторисів. Майже всі документи будуть українською мовою. Очікується, що консультант надаватиме наступні послуги/відгуки, за необхідності, в рамках закупівлі будівельних послуг та на початкових етапах будівництва проєкту:
  • Перевірка тендерних пакетів на закупівлю будівельних послуг з погляду їх повноти та відповідності тендерним процедурам проєкту.
  • Перевірка процесу мобілізації будівельних підрядників, планування, послідовності та етапів, а також планів та їх відповідності строкам проєкту та українському законодавству, включаючи, але не обмежуючись, нормативно-правову базу, повноту страхової документації та повноту сертифікаційної документації, що забезпечить успішну та своєчасну мобілізацію будівельних підрядників на визначеному ними майданчику.

Будуть розглянуті отримані результати, надані коментарі до документів з рекомендаціями та альтернативами, а також підготовлений підсумковий звіт.

  1. За необхідності, надавати підтримку технічній команді у процесах інженерного та будівельного адміністрування. Необхідні послуги можуть включати розгляд претензій, замовлень на зміну та суперечок із будівельним субпідрядником з метою перевірки вартості, термінів та механізму виконання робіт, а також відповідальної сторони за замовлення на зміну.

Буде перевірено отримані результати, підготовлено короткий звіт з питань, а також аналіз та рекомендації з кожного питання.

Передбачається, що послуги будуть надаватися дистанційно, хоча за необхідності можуть знадобитися послуги з виїздом на місце. Очікується, що результати роботи консультанта сприятимуть успішному плануванню, проєктуванню та закупівлі будівельних послуг, а також забезпечать відповідність проєкту вимогам, ефективність та економічну доцільність.

Кваліфікація:

  • Магістр/бакалавр у галузі будівництва або інфраструктури чи суміжних галузях.
  • Сертифікат категорії «архітектор/інженер» та/або «експерт» рівня CC2 або вище.
  • Сертифікат технічного нагляду (Технагляд) також є прийнятним, якщо він підтверджується професійним досвідом, що відповідає експертизі проєктів, нагляду за будівництвом та перевірці відповідності.
  • Мінімум 10 років досвіду роботи у сфері технічного нагляду за проєктуванням та будівництвом.
  • Знання англійської мови на середньому рівні є обов’язковим. Усне володіння англійською мовою буде перевірено під час співбесіди.
  • Досвід роботи з міжнародними проєктами, що фінансуються донорами, є перевагою.
  • Знаходження в Україні та готовність до візитів на об’єкти вздовж західного кордону України.

Умови контракту:

  • 12-місячний договір про надання незалежних консультаційних послуг.
  • Обсяг роботи — до 230 робочих днів.
  • Покриття всіх витрат на відрядження;

Дата початку: вересень 2024 року

Процес подання резюме

Усі кандидати мають надсилати супровідний лист та актуальне резюме (не більше чотирьох сторінок) виключно англійською мовою на електронну адресу ukraine@dai.com. Лише відібрані кандидати з відповідним досвідом роботи будуть запрошені на співбесіду.

Усі кваліфіковані заявники отримають право на роботу незалежно від раси, кольору шкіри, релігії, статі, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності, національного походження, інвалідності, віку чи статусу захищеного ветерана.

Кінцевий термін подання резюме: 17 вересня 2024 року.