Фінансовий(а) спеціаліст(ка)/Бухгалтер(ка)

02 Січня 2025

Київ

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОЄКТ
Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (далі – Проєкт USAID) є адаптивним і гнучким механізмом, що задовольняє нагальні потреби розвитку України та підтримує загальну економічну стійкість. Україна прагне перемогти в повномасштабній війни проти Росії і бути готовою прискорити свій розвиток як суверенна, незалежна, демократична та процвітаюча держава. Ці прагнення вимагають динамічного та інклюзивного економічного відновлення.

СТАБІЛІЗАЦІЯ ТА ВІДНОВЛЕННЯ БІЗНЕСУ

Проєкт USAID бере участь у розвитку стійкої та інклюзивної моделі зростання економіки в регіонах, які сильно постраждали. Проєкт USAID дає змогу українцям створювати та розвивати мікро-, малі та середні підприємства (ММСП) у перспективних секторах економіки, впроваджувати інновації та виходити на нові ринки в Україні, Європейському Союзі (ЄС) та інших регіонах. Проєкт USAID наголошує на залученні внутрішньо переміщених осіб (ВПО), жінок, молоді, ветеранів, людей похилого віку, ЛГБТКІ+ та інших вразливих груп, щоб гарантувати, що ці люди також беруть участь у розбудові економіки регіону.

Починаючи з 2025 року, Проєкт USAID відновлює свою діяльність в галузі стабілізації та відродження бізнесу у 4 східних областях (Луганській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській) і 3 прилеглих областях (Харківській, Дніпропетровській, Миколаївській); і меншою мірою у 4 постраждалих від війни областях (Сумській, Полтавській, Чернігівській, Одеській). Програма «Стабілізація та відродження бізнесу» спрямована на підвищення економічної стійкості східної України шляхом виконання таких задач:

  • ЦІЛЬ 1: Допомогти стабілізувати економіку України; та
  • ЦІЛЬ 2: Підтримати стійкий розвиток мікро-, малі та середні підприємств (ММСП) в Україні.

Таким чином економіка східних і прифронтових регіонів України зможе протистояти викликам, пов’язаним із вторгненням Росії та знищенням критичної інфраструктури. Окремі особи, підприємства та органи державної влади зможуть відновити своє життя та роботу в цих регіонах, тим самим покращуючи економічну стійкість регіону.

На додачу до програми «Стабілізація та відродження бізнесу» в східних та прифронтових областях Проєкт USAID продовжує реалізувати суміжні проєкти:

  • ЛОГІСТИКА ЕКСПОРТУ ЗЕРНОВИХ «AGRI-UKRAINE»; Проєкт USAID «Економічні підтримка України» є одним із ключових партнерів USAID, які реалізують «Ініціативу стійкості сільського господарства в Україні» (AGRI) із загальним бюджетом в 350 мільйонів доларів США. Ця ініціатива була розпочата у 2022 році для посилення експорту сільськогосподарської продукції з України та подолання глобальної кризи продовольства, що була загострена війною. В рамках цієї ініціативи Проєкт USAID співпрацює із громадськими організаціями та приватними компаніями з метою доповнення та залучення терміново необхідних інвестицій у транспортування та перевалку зерна.
  • РОЗБУДОВА ПУНКТІВ ПРОПУСКУ ЧЕРЕЗ КОРДОН (BCP); Проєкт USAID «Економічні підтримка України» безпосередньо підтримує Уряд України, включаючи Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України, Державну Митну Службу України та Укрзалізницю. В рамках цієї підтримки Проєкт USAID вдосконалює 42 пункти пропуску через державний кордон. Сучасна та більш ефективна прикордонна інфраструктура та митні процедури зменшать експортні витрати та збільшать експортну спроможність, що дозволить Україні збільшити обсяги торгівлі та просунутися на шляху до інтеграції в ЄС.
  • ПРОГРАМА НЕВІДКЛАДНОГО РЕАГУВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ; Це одна із найбільш гнучких програм USAID. На її меті стоїть вирішення нагальних та раптових потреб. Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) надаватиме підтримку українським громадам, державним та приватним підприємствам у вирішенні проблем з енергопостачанням восени і взимку (Вересень 2024 – Грудень 2025 року). Метою програми є мінімізація впливу дефіциту електроенергії на населення та економіку України. Це адаптивний компонент. Проєкт USAID можливо буде реагувати на інші надзвичайні потреби в умовах триваючої російської агресії та атак на критичну інфраструктуру України.

Про позицію

Фінансовий(а) спеціаліст(ка) відіграватиме ключову роль у підтримці фінансового менеджменту та дотримання нормативних вимог в рамках проєкту USAID. На цій посаді він/вона буде вести точний фінансовий облік, готувати фінансові звіти та забезпечувати дотримання правил та інструкцій USAID. Фінансовий(а) спеціаліст(ка) співпрацюватиме з фінансовою командою для розподілу та використання ресурсів для різних проектів та програм. Фінансовий(а) спеціаліст(ка) базується в Києві та звітує перед фінансовим менеджером / старшим фінансовим менеджером з питань дотримання нормативно-правових вимог.

Обов’язки:

  • Забезпечує дотримання облікової політики та практики відповідно до стандартів GAAP та місцевих стандартів бухгалтерського обліку; встановлення та впровадження внутрішнього контролю за проектами відповідно до політик DAI, правил/положень USAID та умов контракту.
  • Здійснює моніторинг та звітує про графіки платежів та зобов’язання партнерів/постачальників.
  • Допомагає у підготовці інформації для будь-яких контрактних вимог до фінансової звітності (за необхідності);
  • Проводить щоденні перевірки резервної документації для забезпечення повноти, точності та повної відповідності нормативним документам DAI.
  • Ініціює подання банківських запитів на реалізацію проектів на місцях.
  • Перевіряє рахунки-фактури постачальників на точність.
  • Перевіряє точність витрат і кодів бухгалтерського обліку проектів.
  • Перевіряє заявки на відрядження та звіти про витрати на предмет точності та відповідності.
  • Готує та подає щомісячні фінансові звіти на перевірку фінансовому менеджеру та старшому менеджеру з фінансів та комплаєнсу.
  • Відповідає за реєстрацію та розподіл витрат на основі затвердженого бюджету в системі польового обліку (vFER);
  • Регулярно використовує польову систему бухгалтерського обліку (vFER), хмарне програмне забезпечення для резервного копіювання документації, операційну систему DAI (TAMIS) тощо.
  • Підтримує підготовку внутрішніх та зовнішніх аудитів.
  • Регулярно аналізує та звіряє інвентаризацію активів проекту, забезпечуючи відповідність вартості/закупівельної ціни активів проекту, відображених у реєстрі інвентаризації, загальній сумі, зазначеній у кумулятивному залишку на рахунках необоротних активів.
  • Забезпечує точну і своєчасну обробку рахунків-фактур, авансів і відшкодувань, чеків і банківських переказів.
  • Здійснює щомісячні вивірки банківських рахунків і регулярно контролює залишки на банківських рахунках.
  • Складає резервну документацію для всіх транзакцій, пов’язаних з проектом, і забезпечує повноту та відповідну перевірку і затвердження; сканує та завантажує резервну документацію в архівні системи DAI.
  • Веде файли грантової/закупівельної/субпідрядної документації та змін до неї, за необхідності.
  • Відповідає за підтримку систем управління файлами для електронної та паперової документації.
  • Забезпечує сплату податків, відстежує, реєструє та звітує перед податковими органами України та USAID.

Кваліфікація та навички:

  • Ступінь бакалавра в галузі бухгалтерського обліку, фінансів, ділового адміністрування або еквівалент.
  • 4+ роки відповідного досвіду та прогресуючої відповідальності у сфері фінансів та бухгалтерського обліку, діловодства та проектних операцій на середньому рівні організації
  • Досвід роботи з корпоративним бухгалтерським програмним забезпеченням та пакетом Microsoft Office
  • Продемонстровані знання процесів внутрішнього контролю та аудиту (наприклад, закупівель, місцевих субпідрядних угод тощо)
  • Продемонстровані навички написання звітів англійською мовою є обов’язковими.

МИ ПРОПОНУЄМО

Тривалість трудового договору: 12 місяців з можливістю продовження.

Пакет переваг:

  • 28 календарних днів щорічної відпустки;
  • 10 днів оплачувального лікарняного на рік;
  • Медичне страхування співробітників проєкту USAID та їхніх сімей;
  • Страхування життя співробітників проєкту UASID та одного члена сім’ї;
  • Покриття всіх витрат на відрядження;
  • Проект USAID ERA відноситься до критичної інфраструктури, можливе бронювання від військової служби.

Дата початку: січень 2025 року

Процес подання резюме

Усі кандидати мають надсилати супровідний лист та актуальне резюме (не більше чотирьох сторінок) виключно англійською мовою на електронну адресу ukraine@dai.com. Лише відібрані кандидати з відповідним досвідом роботи будуть запрошені на співбесіду.

Усі кваліфіковані заявники отримають право на роботу незалежно від раси, кольору шкіри, релігії, статі, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності, національного походження, інвалідності, віку чи статусу захищеного ветерана.

Кінцевий термін подання резюме: 20 січня 2025 року.