Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) надав потужні генератори залізничним пунктам пропуску (ПП) на західному кордоні України. Це допоможе підтримати енергетичну систему України на тлі постійних ударів Росії по об’єктах критичної інфраструктури, забезпечити безперервний рух товарів і пасажирів між Україною та країнами Європейського Союзу.
Загалом, Проєкт USAID доставив та встановив 10 генераторів потужністю від 6 кВт до 50 кВт на залізничних ПП у Чопі (Закарпатська область, кордон із Угорщиною), «Мостиська-2» (Львівська область, кордон із Польщею), «Ягодин» (Волинська область, кордон із Польщею), «Вадул-Сірет» (Чернівецька область, кордон із Румунією), «Рені» (Одеська область, кордон із Румунією) та «Кучурган» (Одеська область, кордон із Молдовою). З грудня 2023 до листопада 2024 року щомісячний експорт вантажів через ці шість пунктів пропуску становив у середньому 1,12 мільйона тон.
Камерон Беркуті, Директор програми розвитку інфраструктури пунктів перетину кордону Проєкту USAID, підкреслив: «Ці генератори забезпечують надійне резервне живлення для критичних систем інфраструктури, таких як освітлення, опалення, сигналізація та ІТ-мережі. Найголовніше – вони забезпечують своєчасну обробку документів, мінімізуючи ризик затримок потягів і підтримуючи ефективність та безперервність роботи залізниці».
Укрзалізниця (УЗ) підтримує високі стандарти перевезень потяги рідко затримуються і стабільно прибувають до місця призначення вчасно. Підтримка такого рівня обслуговування є надзвичайно важливою, особливо в кризові часи, і стабільне енергопостачання на пунктах пропуску відіграє ключову роль у забезпеченні цієї якості роботи.
Завдяки генераторам процес митного оформлення не зупинятиметься під час тривалих відключень електроенергії, а потяги курсуватимуть згідно з графіком. Це допомагає підтримувати репутацію України як надійного транзитного партнера для вантажів і пасажирів.
Ця ініціатива підтримує міжнародну торгівлю України зберігає відкритими ключові маршрути експорту та імпорту, сприяє економічній стабільності місцевих і регіональних ринків, а також підтримує високі стандарти роботи УЗ. Завдяки підтримці Проєкту USAID прикордонна інфраструктура України продовжує долати виклики, забезпечуючи безперервність економічної діяльності, захищаючи засоби до існування та сприяючи регіональному розвитку й довгостроковому процвітанню.
Довідково: У період 2023–2026 років USAID через Проєкт «Економічна підтримка України» виділяє 115 мільйонів доларів для підтримки Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, Укрзалізниці та Державної митної служби. Мета — модернізація пунктів пропуску задля покращення торгівлі та збільшення обсягів експорту.