Проєкт USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID) закупив для компанії “Ecosoft” сучасне обладнання – два термопласт автомати, на яких виготовлятимуть побутові фільтри для води. Це допоможе збільшити обсяги виробництва та виготовляти змінні елементи картриджів саме українського виробництва.
Компанія “Ecosoft” – лідер українського вітчизняного ринку з виготовлення водоочисного обладнання. Зараз на орендованих площах налагоджують нові верстати, у компанії планують, що вже до середини лютого випускатимуть продукцію на новому обладнанні. Його запуск – це частина стратегії з імпортозаміщення, яку компанія розробила торік. На нових термопласт автоматах випускатимуть фільтри-глечики та змінні картриджі до них.
Нове обладнання дасть можливість працевлаштувати 26 людей, збільшить кількість продуктів очищення води та дозволить досягти довоєнних обсягів виробництва протягом 2024 року.
“Ми плануємо розширити асортимент фільтрів-глечиків, щоб кожен українець користувався простим та ефективним методом доочищення води. Наше виробництво зазнало серйозних руйнувань під час активних бойових дій. Але завдяки підтримці партнерів та злагодженій роботі співробітників компанія продовжує напрацьовувати виробничі потужності та виготовляти якісні продукти для споживачів”, – говорить операційний директор “Ecosoft” Юрій Чечайлюк.
Компанія виготовляє фільтри зворотного осмосу для дому, ресторанів і готелів, комерційного та промислового використання, пом’якшувачі води, картриджні фільтри та фільтри-глечики.
До лютого 2022 року виробники продавали свою продукцію у понад 60 країн світу. Через початок повномасштабного вторгнення компанія не встигла вивезти свої виробничі потужності. У перші дні війни рятувала з-під обстрілів на Київщині своїх працівників. Виробничі потужності компанії постраждали через ракетні обстріли російських військ. Але працівники компанії та місцеві жителі вже за три місяці потому розбирали зруйновані приміщення, аби знову налагодити виробництво.
У 2023 році “Ecosoft” взяв участь у консультаціях від громадської організації “Go Local” за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України”. Консультанти допомогли компанії розробити план розташування обладнання згідно з принципами lean management – ощадливого виробництва, провели аналіз процесу виробництва змінних картриджів для очищення води, що дало змогу скоротити час обробки та підвищити продуктивність процесу. Також підготували бізнес-план з відновлення виробництва і разом з командою розробили детальний фінансовий план та план продажів, підібрали грантові програми для масштабування виробництва.
Наразі у компанії працюють понад 200 людей, продукцію експортують у 60 країн світу.