Проєкт USAID «Економічна підтримка України» закупив для потреб агроекспортера – компанії Kernel – потужний зерновий навантажувач.
Ця техніка допоможе у перевалці зерна на елеваторі перед його завантаженням у вагони/максібеги. За робочий день навантажувач перевозить 1150 тонн зерна.
«Нещодавно під час одного з обстрілів потужностей компанія втратила схожий зерновий навантажувач через влучання у нього уламків БПЛА. Тож ця техніка дозволить відновити та посилити наші виробничі потужності», – зазначив Юрій Кізлевич, керівник Департаменту перевалки та флоту Kernel.
З початку повномасштабного вторгнення та умовах блокування росією чорноморських портів України компанія стикається з викликами щодо експорту агропродукції морем та розвиває альтернативні шляхи експорту. Додатковим викликом є обстріли та руйнування портової інфраструктури через обстріли російською армією. Одним із шляхів подолання цих викликів є розбудова свого річкового терміналу в Рені у співпраці з Проєктом USAID «Економічна підтримка України».
У проєкті беруть участь також Nibulon та Grain Alliance, які розвиватимуть експортну логістику на річкових терміналах в Ізмаїлі (Україна) та Чірна-над-Тісоу (Словаччина). Загальні інвестиції в розбудову експортної логістики України складуть понад 44 млн дол. США.
$8 млн дол. США надійдуть від USAID та понад $36 млн від трьох партнерів з українського бізнесу. За прогнозами, спільне фінансування дозволить збільшити потужність транспортування зерна на 3,35 мільйони тонн на рік.
Нагадаємо, компанія Kernel – найбільший в Україні виробник та експортер зернових, лідер світового ринку соняшникової олії. У 2022 фінансовому році компанія здійснила поставку 10 млн т української сільськогосподарської продукції на світовий ринок. На частку компанії припадає близько 8% світового експорту соняшникової олії. Свою продукцію Kernel постачає до понад 80 країн.
Нагадаємо, ця допомога агровиробникам та інфраструктурним компаніям є частиною Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні, яку реалізує Агентство США з міжнародного розвитку. Вона спрямована на те, щоб допомогти Україні збільшити потенціал для виробництва, зберігання, транспортування та експорту зерна.