Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) надав необхідне обладнання для логістики зерна українському експортеру «Урочище Журавське», що дозволило запобігти втратам близько 20% врожаю у 2024 році. Серед обладнання були два генератори потужністю 100 кВт, телескопічний навантажувач, завантажувальний ківш, причіп та автомобільні ваги.
Повномасштабне вторгнення Росії у лютому 2022 року значно вплинуло на роботу «Урочища Журавського», змусивши компанію швидко змінювати логістичні підходи через закриття портів. Наданий Проєктом USAID причіп допоміг вирішити логістичні проблеми, дозволивши транспортувати врожай до портів без оренди додаткового транспорту, заощаджуючи час і прискорюючи виконання контрактів.
Перебої з електропостачанням створювали ще одну серйозну перешкоду, зупиняючи роботу підприємства, але генератори від Проєкту USAID дозволили компанії продовжувати діяльність.
Технічний директор «Урочища Журавського» Ігор Новицький каже:
«Під час збору врожаю пшениці та ріпаку, коли відключення електроенергії тривали декілька днів, генератори дали нам змогу своєчасно обробляти зерно, запобігаючи втратам у розмірі 15-20%. Саме генератори дозволили нам безперебійно зважувати, очищати та розвантажувати зерно».
Автомобільні ваги, надані Проєктом USAID, подвоїли ефективність обробки вантажів, дозволяючи одночасно зважувати дві вантажівки, що є критично важливим для дотримання термінів виконання контрактів, коли швидкість має вирішальне значення. Крім того, телескопічний навантажувач із завантажувальним ковшем, наданий Проєктом USAID, значно прискорив процес завантаження великих мішків, що дозволило швидше готувати товари до транспортування та експорту. Завдяки цьому «Урочище Журавське» змогло обробити 3 400 тонн ріпаку у максимально короткий термін, виконавши як експортні, так і внутрішні контракти.
Зрештою, завдяки новому обладнанню «Урочище Журавське» змогло продовжувати роботу та зробити внесок у забезпечення національної продовольчої безпеки в умовах воєнного часу.
ТОВ «Урочище Журавське», що знаходиться у Черкаській області, є аграрним підприємством, яке з 2009 року обробляє близько 6 000 гектарів землі. Компанія спеціалізується на вирощуванні зернових та олійних культур, включаючи пшеницю, кукурудзу, сою, соняшник та ріпак. Колектив підприємства налічує понад 90 працівників, які керують як власними, так і орендованими землями.
Закупівля обладнання відбувається в рамках Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні (АГРІ-Україна), яку реалізує Агентство США з міжнародного розвитку, для пом’якшення глобальної продовольчої кризи, що загострилася через жорстоку війну росії проти України.
Більше про ініціативу за посиланням.