3 вересня Проєкт USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID) доставив 3 000 м’яких мішків (біг-бегів) для потреб агроекспортера – Grain Alliance. Цією доставкою Проєкт USAID завершив загальну велику доставку 70 000 біг-бегів для потреб компанії.
Біг-бег – це м’який контейнер з поліетилену, у який можна завантажити від 1 до 2 тонн зерна (кукурудзи, пшениці, сої). Перевагою біг-бегів є те, що вони захищають зерно від потрапляння дощу або снігу під час транспортування автомобільним або залізничним транспортом.
Ці універсальні біг-беги можуть бути ємностями для зберігання 70 000 тонн зерна та дозволять Grain Alliance бути більш адаптованим до ланцюгів поставок. Біг-бегами можна транспортувати зерно у відкритих вантажівках і вагонах, зберігаючи високу якість зерна.
Зручністю є те, що великі мішки також пропонують можливість транспортувати вантаж назад, щоб уникнути повернення порожнім. Нарешті, біг-беги можна використовувати як варіант короткострокового складу на випадок, якщо чорноморські порти знову будуть заблоковані.
Зараз Grain Alliance використовує біг-беги, надані Проєктом USAID, для зберігання насіння. Експортер також планує використовувати біг-беги для транспортування зерна зі своїх елеваторів у центральних областях. У разі повторної вимушеної зміни стратегії логістики Grain Alliance матиме можливість перевозити зерно вантажівками через західний кордон у цих великих мішках, щоб продовжувати свої експортні операції безперервно.
Grain Alliance входить до 20 кращих аграрних компаній України.
Нагадаємо, Проєкт USAID є одним із ключових партнерів USAID, що реалізує Ініціативу стійкості сільського господарства України («AGRI-Україна»), бюджет якої складає 350 млн доларів США. Ця ініціатива була започаткована в 2022 році з метою зміцнення українського аграрного експорту та пом’якшення глобальної кризи продовольчої безпеки, що загострилася внаслідок війни. В рамках ініціативи «AGRI-Україна» Проєкт USAID співпрацює з державними та приватними підприємствами, щоб доповнювати та залучати інвестиції в транспортування та перевалку зерна, яких вкрай потребує Україна.
Більше про ініціативу «АГРІ-Україна» можна дізнатися за посиланням.