Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) передав другий лоцманський катер Адміністрації морських портів України (АМПУ) в Ізмаїлі для підвищення ефективності та безпеки лоцманських операцій на Дунаї. Лоцманський катер «Болотін» замінить застарілий «Альдебаран», щоб транспортувати морських лоцманів на 16% швидше до суден, що прибувають і відправляються, що зменшить затримки та збільшить експортний обіг сільськогосподарської продукції для доставки зерна на світові ринки.
Лоцманський катер побудований в Ізмірі (Туреччина), і спеціально розроблений для роботи в закритих гаванях і річках, що особливо важливо для забезпечення лоцманської роботи в портах Дунайського регіону. Він може вмістити на борту вісім пілотів і двох членів екіпажу і рухатися зі швидкістю 32 км/год, однак середня робоча швидкість становить близько 15 км/год. На такій швидкості катер може працювати до трьох діб без дозаправки. 15-метровий катер виготовлений з морського алюмінію та пофарбований у помаранчевий колір, що робить його видимим на воді за будь-яких умов. Катер оснащений широким спектром європейського та американського обладнання, зокрема двома американськими двигунами Cummins та двома водометами Alamarin із Фінляндії.
Катер названо на честь капітана Бориса Болотіна (1940-2019), морського лоцмана першого класу, який працював одночасно заступником начальника (2009-2013) і начальником Дунайської єдиної морської лоцманської служби Дельта-лоцман (2004-2009). Після закінчення Херсонського морського ліцею присвятив своє життя морському судноплавству на Дунаї. Похований в Ізмаїлі.
Наступного місяця Проєкт USAID поставить третій лоцманський катер «Чеберяков», який також будується в Ізмірі.
Проєкт USAID є одним із виконавців Ініціативи стійкості сільського господарства України («AGRI-Україна»), бюджет якої складає 350 млн доларів США. Ця ініціатива USAID була започаткована у 2022 році з метою зміцнення українського аграрного експорту та пом’якшення глобальної кризи продовольчої безпеки, що загострилася внаслідок війни. У рамках «AGRI-Україна» Проєкт USAID співпрацює з державними та приватними підприємствами, щоб доповнювати та залучати інвестиції в транспортування та перевалку зерна, яких вкрай потребує Україна.