Завдяки підтримці Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) місто Кролевець тепер матиме більш надійне постачання чистої питної води для своїх майже 20 000 жителів.
1 листопада Проєкт USAID доставив для потреб Кролевецького водоканалу на запит Кролевецької міської ради (Сумська область) комбіновану машину з мулососним і каналопромивочним обладнанням.
Ця машина дозволить комунальному підприємству ефективно ліквідовувати засмічення та аварії на водопровідних і каналізаційних мережах, очищати каналізаційні системи, якісно і вчасно надавати послуги мешканцям і підприємствам Кролевецької громади та сусіднім громадам.
Раніше для проведення таких робіт водоканал орендував таку машину у сторонніх організацій, але ця послуга коштує від 550 гривень на годину, що негативно впливало на бюджет.
Або водоканал використовував застаріле обладнання, яке не дозволяло оперативно реагувати на складні технічні виклики, що призводило до тривалих зупинок водопостачання, підвищених витрат на ремонт і ризику забруднення води.
«Завдяки новій машині суттєво підвищиться продуктивність робіт, зменшаться час і витрати на ліквідацію аварій та профілактику. Це дозволить забезпечити більш надійну і безперебійну роботу водопровідної системи, знижуючи ризики гідроударів і проривів мережі, що особливо актуально для нашого міста в умовах частих відключень електроенергії, – коментує Тетяна Харитонова – директорка департаменту економічного розмитку Кролевецької міської ради. – Тож своєчасне усунення аварій на мережах покращить якість питної води і стабільність водопостачання в Кролевці.»
Також у місті тривають масштабні ремонти центрального водогону. На підставі Меморандуму, підписаного у 2023 році, Проєкт USAID надав матеріали для заміни більше ніж 10 км водогонів – понад 11 кілометрів металопластикових труб різного діаметру, 350 люків, муфт, кранів, засувок, колін стикових, шайб, гайок, болтів, компресійних затворів та іншого обладнання на суму понад п’ять мільйонів шістсот тисяч гривень. ЦІ матеріали дозволять замінити застарілі водогони 1960-х років та значно покращити якість водопостачання у місті. На сьогодні виконано 20% цих робіт, так Проєкт USAID виконує одну з цілей з відновлення цільової інфраструктури у місцевих громадах.