Компанія “Артметал Україна” з Дніпра за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID) завершила монтаж перших двох з 10 модульних будівель на автомобільному пункті перетину кордону (ППК) «Ягодин-Дорогуськ». Частина модульних будівель буде використовуватися як офіси для співробітників Державних митної та прикордонної служб України.
З 24 по 29 січня “Артметал Україна” також доставив чотири модульні споруди, які слугуватимуть як санітарні модулі, для «Ягодин-Дорогуськ» та дві для ППК «Порубне – Сірет». До кінця лютого буде підведена електроенергія та інші інженерні комунікації для всіх модульних будівель, що дозволить їм стати повністю функціональними. Встановлення модульних споруд покращить умови роботи працівників митних та прикордонних служб, а також зробить комфортнішим перебування людей, які перетинають українсько-польський та українсько-румунський кордон.
«Я дякую нашим партнерам з USAID за системну підтримку модернізації України, зокрема у посиленні експортної спроможності України. Розвиток прикордонних пунктів пропуску дозволить нам оптимізувати їх роботу, а відповідно і підвищити товарообіг», – прокоментував Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.
Ці споруди є першим із загальної партії, що складаються з 33 одиниць, які підвищать операційну ефективність чотирьох ключових пунктів перетину кордону на західному кордоні України: «Ягодин-Дорогуськ», «Порубне – Сірет», «Лужанка – Берегшурань», «Ужгород – Вишнє Нємецьке», які є критично важливими інфраструктурними об’єктами для експорту українського зерна.
«Агентство відновлення бере під управління 29 КПП, 23 вже передано до сфери управління Агентства, на 11 розпочато ремонтні роботи. Наша задача – покращити експортну логістику. Дякуємо USAID за сталу системну підтримку Агентства відновлення та участь у розбудові пунктів пропуску», – заявив Мустафа Найєм – голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.
Як провідний експортер зерна, Україна отримає значну вигоду від оптимізації транспортних систем завдяки капітальному ремонту об’єктів, проведеному USAID на цих двох пунктах пропуску. Ця модернізація гарантує, що українське зерно зможе швидше та ефективніше потрапляти на світові ринки, зміцнюючи місцеву економіку зі значним внеском у світову продовольчу безпеку.
Довідково: У 2023-2026 роках USAID у рамках Проєкту «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) виділить 115 мільйонів доларів США на підтримку Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури України (Держвідновлення), “Укрзалізниці” (УЗ) та Державної митної служби з метою модернізації пунктів перетину кордону (ППК) для покращення логістики перевезень вантажів, збільшення обсягів торгівлі та експорту зернових.