Східноукраїнський національний університет ім В.Даля та МХП розширюють співпрацю 

11 Вересня 2024

6 вересня представники Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (СНУ ім. В. Даля),  компанії МХП та Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) зустрілися, щоб обговорити майбутню співпрацю. 

Команда МХП дізналася про можливості нових лабораторій університету, створених за сприяння Проєкту USAID  –  «Лабораторію  електромехатроніки» (ElectromechatronicsLab) для  підготовки інженерів-електриків, «Лабораторію  електроенергетики» (EnergyLab) для інженерів-електриків та «Лабораторію автоматизації та комп’ютерних технологій» (FabLab) для ІТ-спеціалістів.

Близько 200 студентів, які вивчають інженерію, ІТ та електроніку, будуть залучені до навчання на цьому обладнанні за оновленими програмами. Заплановано розширення використання цих лабораторій для навчання студентів спеціальностей «Агроінженерія» аграрного факультету.  

СНУ ім.В. Даля, МХП та Проєкт USAID погодили наступні кроки — залучити фахівців МХП до роботи в нових лабораторіях, скоординували роботу щодо дуальної освіти студентів. Також домовилися про підписання додаткової угоди про співпрацю поміж СНУ ім. В. Даля та МХП з акцентом на можливостях спільного використання лабораторій ElectromechatronicsLab, EnergyLab та FabLab. 

«Сьогодні ми налагоджуємо співпрацю з одним із лідерів агроринку України – компанією МХП. Наші студенти — агроінженери, механіки, робототехніки, електроенергетики — зможуть працювати та покращувати свої знання на практиці у компанії, — сказав проректор з наукової роботи СНУ ім. В. Даля Олексій Целіщев. — Чим менший адаптивний період проходить спеціаліст на виробництві, тим краще для бізнесу, тому співпраця з МХП нам цікава».

«Як сучасний бізнес, ми відкриті до різних форматів співпраці — від гостьових лекцій для студентів, де ділимося практичними кейсами, до організації екскурсій на підприємства та запрошення студентів для проходження практики, дуальної освіти та можливого працевлаштування, — додала Ксенія Моторіна — керівниця групи залучення та розвитку молоді МХП. — Наприклад, фахівці з автоматизації є вкрай затребуваними на ринку, зокрема й на нашому виробництві. Студенти зможуть здобути перші навички роботи в лабораторіях, які ми відвідали сьогодні. Це допоможе їм легше адаптуватися до реальних потреб компанії після працевлаштування». 

Нагадаємо, СНУ ім В. Даля – двічі релокований університет, який зараз базується у Києві. У ньому навчаються понад 4300 студентів на 8 факультетах.