Старший менеджер з підтримки малого та середнього бізнесу (Київ / Одеса)

19 Грудня 2024

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОЄКТ
Проєкт USAID Economic Resilience Activity (Проєкт USAID) створений як інноваційний і гнучкий інструмент, що сприяє задоволенню актуальних потреб розвитку України та зміцненню її економічної стійкості. Зусилля України, спрямовані на досягнення перемоги та відродження після повномасштабної війни, розв’язаної Росією, мають на меті впевнено крокувати шляхом до прискореного розвитку як суверенної, незалежної, демократичної та процвітаючої держави. Це вимагає динамічного, інклюзивного підходу до економічного відновлення та сталого зростання.

  • СТАБІЛІЗАЦІЯ ТА ВІДНОВЛЕННЯ БІЗНЕСУ

Проєкт USAID сприяє розвитку стійкої, інклюзії та відновлення економіки, орієнтованої на зростання, у регіонах, які зазнали значних руйнувань. Проєкт USAID надає українцям можливість створювати та розвивати мікро-, малі та середні підприємства (ММСБ) у перспективних економічних секторах, впроваджувати інновації та виходити на нові ринки України, Європейського Союзу (ЄС) та інших регіонів. Проєкт USAID особливо підкреслює важливість залучення внутрішньо переміщених осіб (ВПО), жінок, молоді, ветеранів, літніх людей, представників ЛГБТКІ+ та інших вразливих груп, щоб забезпечити їхню участь у розбудові економічного успіху регіону.

Починаючи з 2025 року, Проєкт USAID відновлює свою діяльність у напрямку стабілізації та відновлення бізнесу, зосереджуючи основну увагу на 4 східних областях (Луганська, Донецька, Запорізька, Херсонська) та 3 суміжних областях (Харківська, Дніпропетровська, Миколаївська), а також у меншій мірі у 4 постраждалих від війни регіонах (Сумська, Полтавська, Чернігівська, Одеська). Ця діяльність спрямована на підвищення економічної стійкості східної України шляхом досягнення наступних цілей:

  • Мета 1: Надати підтримку для стабілізації економіки України;
  • Мета 2: Сприяти сталому розвитку мікро-, малих і середніх підприємств (ММСБ) в Україні.

Завдяки цьому економіка східних і прифронтових громад України зможе протистояти викликам, які виникли внаслідок вторгнення Росії та руйнування критичної інфраструктури. Громади, підприємства та урядові партнери зможуть відновлювати свої життя та діяльність у цих регіонах, покращуючи економічну стійкість.

Окрім стабілізації та відновлення бізнесу в східних та прифронтових областях, Проєкт USAID продовжує підтримувати додаткові напрями діяльності:

  • ПІДТРИМКА ЛОГІСТИКИ ЕКСПОРТУ ЗЕРНА В РАМКАХ ІНІЦІАТИВИ «AGRI-УКРАЇНА»

Проєкт USAID є одним із ключових партнерів USAID, що реалізує ініціативу «Розвиток стійкості сільського господарства (далі – AGRI-Ukraine), бюджет якої складає 350 мільйонів доларів. Ця ініціатива була розпочата у 2022 році з метою розвитку експорту зернових з України та подолання глобальної продуктової кризи, що була поглиблена через війну. В рамках ініціативи AGRI-Ukraine, Проєкт USAID співпрацює з державними та приватними компаніями, інвестуючи у перевозку та перевалку критично необхідних зернових продуктів.

  • ПОКРАЩЕННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ

Проєкт «Економічна підтримка України» також безпосередньо підтримує Уряд України, включаючи Державне агентство з відновлення та розвитку інфраструктури України (SARDI), Державну митну службу та Українську залізницю, в рамках модернізації 42 українських пунктів пропуску (BCP). Сучасна та більш ефективна прикордонна інфраструктура та митні процедури зменшать експортні витрати та збільшать експортну спроможність, дозволяючи Україні масштабувати торгівлю та просуватись на шляху до інтеграції в ЄС.

  • ПІДТРИМКА ТА ВІДНОВЛЕННЯ ЕНЕРГЕТИКИ

Як один і найбільш гнучких видів діяльності USAID, що реагує на нові та/або надзвичайні потреби, Проєкт USAID розширює свої інтервенції, які допомагають українському бізнесу, громадам та окремим особам в осінньо-зимовий період (вересень 2024 – грудень 2025 рр.). Мета – мінімізувати вплив на населення та економіку України, враховуючи нещодавній дефіцит електроенергії. Це адаптивний компонент, і Проєкт USAID може також реагувати на інші надзвичайні потреби в умовах триваючої російської агресії та атак на критично важливу інфраструктуру України.

ПРО ПОЗИЦІЮ

Старший менеджер з підтримки малого та середнього бізнесу (МСБ) очолюватиме ініціативи, спрямовані на стимулювання зростання та розвитку МСБ, розташованих у східних та прилеглих до них постраждалих від війни регіонах, які зазнали впливу війни та руйнування критичної інфраструктури Росією. Менеджер розроблятиме та впроваджуватиме орієнтовані на ринок стратегії ERA для підтримки МСБ з метою збільшення їх продажів, доходів і конкурентоспроможності на ринку в умовах складного та динамічного середовища. Основна увага буде приділятися підвищенню знань і спроможностей МСБ, щодо виходу на нові ринки, а також створенню безпечного та продуктивного робочого середовища для залучення та утримання працівників. Ця посада передбачає лідерство відданого та проактивного фахівця, здатного досягати вимірюваних результатів, підтримувати розвиток бізнесу та сприяти економічному розвитку.

ОБОВ’ЯЗКИ

Старший менеджер з підтримки малого та середнього бізнесу очолюватиме технічну команду, яка працює над досягненням Цілі 2 Проєкту USAID. Його обов’язки включатимуть:

  • Розробку грантових і прямих програм підтримки, що відповідають цілям ERA; участь у створенні тендерної документації та технічних завдань; управління процесом перевірки та відбору партнерів.
  • Збільшення продажів і доходів МСБ шляхом розробки та впровадження стратегій для підвищення їхньої ринкової конкурентоспроможності та зростання доходів; сприяння доступу МСБ до ресурсів, партнерств і фінансових можливостей; координацію ініціатив з розвитку бізнесу для розширення продажів МСБ.
  • Підвищення знань і спроможностей МСБ щодо виходу на нові ринки через проведення цільових навчальних програм за участі місцевих партнерів та постачальників послуг, які допоможуть МСБ освоїти стратегії входження на ринки та вимоги до відповідності стандартам; підтримку у визначенні та освоєнні нових можливостей як на внутрішньому, так і на міжнародному ринках; просування інноваційних практик для зміцнення операційної спроможності МСБ.
  • Поліпшення умов і безпеки на робочих місцях, щоб МСБ могли залучати, перенавчати та утримувати працівників; керівництво ініціативами, спрямованими на дотримання МСБ правил безпеки на робочих місцях і впровадження найкращих практик; розробку програм для поліпшення робочого середовища, що сприятиме зростанню задоволеності працівників і продуктивності.
  • Співпрацю з грантовим відділом Проєкту USAID для оцінки заявок і забезпечення спільної розробки технічною командою затверджених концепцій; гарантування, що заявники на гранти мають ефективні плани моніторингу та оцінки запропонованих проєктів.
  • Співпрацю із закупівельним відділом Проєкту USAID для розробки запитів пропозицій від постачальників і супроводу процесу закупівель; створення інструментів і структур управління взаємовідносинами всередині команди для ефективного виконання прямої підтримки.
  • Координацію із субпідрядниками Проєкту USAID у польових офісах, розташованих поруч із місцями реалізації проєктів; сприяння створенню єдиного підходу до розвитку МСБ, орієнтованого на ринок, для забезпечення узгодженості та ефективності ініціатив Проєкту USAID.

 КВАЛІФІКАЦІЯ

  • Ступінь бакалавра в галузі бізнес-адміністрування, економіки, менеджменту, міжнародного розвитку або суміжній сфері. Наявність ступеня магістра є перевагою.
  • Мінімум 7-10 років поступового досвіду в розвитку МСБ, програмах економічного зростання або послугах підтримки бізнесу; досвід роботи у центральній та східній Україні.
  • Доведений досвід розробки та впровадження стратегій для збільшення продажів, доходів та доступу МСБ до ринків, а також покращення умов праці, продуктивності та стандартів безпеки на робочих місцях у МСБ.
  • Значний досвід співпраці з проєктами, фінансованими міжнародними донорами, або програмами розвитку приватного сектору.
  • Відмінні навички лідерства, управління командами та стратегічного планування.
  • Сильні аналітичні та навички розв’язання проблем із можливістю розробки індивідуальних рішень для МСБ.
  • Висока компетентність у взаємодії зі стейкхолдерами, розбудові партнерств і управлінні відносинами з МСБ, урядовими установами та партнерами з розвитку.
  • Відмінні комунікаційні, презентаційні та переговорні навички.
  • Вільне володіння англійською мовою (усною та письмовою); знання додаткових мов є перевагою.
  • Ґрунтовне розуміння викликів, з якими стикаються МСБ, динаміки ринку та інструментів для покращення бізнес-результатів.
  • Знання міжнародних найкращих практик у покращенні безпеки на робочих місцях і операційної ефективності.
  • Знайомство з цифровими інструментами, аналізом даних і платформами для дослідження ринку та розвитку бізнесу.

МИ ПРОПОНУЄМО
Тривалість трудового договору: 12 місяців з можливістю продовження.

 Пакет переваг:

  • 28 календарних днів щорічної відпустки;
  • 10 днів оплачувального лікарняного на рік;
  • Медичне страхування співробітників проєкту USAID та їхніх сімей;
  • Страхування життя співробітників проєкту USAID та одного члена сім’ї;
  • Покриття всіх витрат на відрядження;

Дата початку: січень 2025 року

Процес подання резюме

Усі кандидати мають надсилати супровідний лист та актуальне резюме (не більше чотирьох сторінок) виключно англійською мовою на електронну адресу ukraine@dai.com. Лише відібрані кандидати з відповідним досвідом роботи будуть запрошені на співбесіду.

Усі кваліфіковані заявники отримають право на роботу незалежно від раси, кольору шкіри, релігії, статі, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності, національного походження, інвалідності, віку чи статусу захищеного ветерана.

Кінцевий термін подання резюме: 05 січня 2025 року.