У Східноукраїнському національному університеті ім. В. Даля (СНУ ім. В. Даля) Проєкт USAID «Економічна підтримка України» створює за грантом три сучасні лабораторії: лабораторію електромехатроніки (ElectromechatronicsLab), електроенергетики (EnergryLab) для підготовки інженерів-електриків та лабораторію прототипування і виробництва (FabLab) для ІТ-спеціалістів.
В університет-переселенець, який двічі був релокований з Луганщини та зараз працює у Києві, доставили офісні (20 столів, 38 стільців і 4 шафи) і лабораторні меблі (18 столів і 18 стільців), 4 комп’ютери та 15 мікрокомп’ютерів, акустичні системи, інтерактивні дошки, проєктори, 3 багатофункціональні пристрої, мережеве обладнання, програмне забезпечення, 3D-принтер, лазерний верстат, 8 навчальних стендів компанії FESTO та додаткове інженерне обладнання. Сума гранту складає близько 20 мільйонів гривень. Близько 500 студентів будуть залучені до навчання на цьому обладнанні за оновленими програмами. Ці лабораторії допоможуть налагодити співпрацю університету з бізнесом та навчити студентів не лише теорії, а й практики.
“На базі FabLabми зможемо вирішувати конкретні запити від виробництва,наприклад, виробляти прототипи елементів сільськогосподарських машин. Науковий потенціал співробітників FabLab було б цікаво залучити для дослідження застосування цифрових технологій для оптимізації виробничих процесів. Нова техніка та програмне забезпечення дають широкий спектр можливостей для досліджень, зокрема, управління запасами тароботою техніки, моніторингу росту рослин”,– говорить декан факультету інформаційних технологій і електронікиСНУ ім. В. ДаляСергій Митрохін.
“Крім практики для наших студентів, персонал партнерських аграрних компаній на базі лабораторії електромехатроніки (ElectromechatronicsLab) отримає доступ до обладнанняі зможе здобути або покращити навички у галузі електромехатроніки та автоматизації. Ці навички будуть актуальні, наприклад, при обслуговуванні терміналів для зберігання зерна чи інших виробничих процесів. У лабораторії електроенергетики (EnergyLab) є обладнання, що дає можливість отримати компетенції у галузі електроенергетики та автоматизації. У цій лабораторії зможуть підвищити кваліфікацію інженери — фахівці в галузі електротехніки, електроенергетики, інженери контрольно-вимірювальних приладів і автоматики, розробники систем промислової автоматизації, проєктувальники” — говорить декан факультету інженерії СНУ ім. В. ДаляСергій Кудрявцев.
Також 11 викладачів розпочали курси підвищення кваліфікації для опанування лабораторного обладнання. Наразі викладачі СНУ ім. В. Даля адаптували теоретичні блоки 13 навчальних дисциплін, практичну складову оновлять після завершення курсів. За планом студенти у вересні отримають доступ до лабораторій і розпочнуть навчання за оновленими програмами.