Український виробник освітлює експорті шляхи на кордонах України

Модернізація пунктів пропуску
24 Квітня 2024

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) продовжує заміну систем освітлення на ключових пунктах пропуску України. Планується оновити 875 вуличних світлодіодних світильників на 17 пунктах пропуску на кордоні з Польщею, Угорщиною та Молдовою. Перші 310 світильників вже встановлено, роботи з оновлення освітлення триватимуть до початку травня 2024 року.

У грудні 2023 року Проєкт USAID вже оновив освітлення на двох пунктах перетину кордону на кордонах України з Польщею та Словаччиною, встановивши 479 світлодіодних світильників. Більшість світильників та супутніх корпусів виготовлені українськими виробниками, один з таких   — ТОВ «ОСП Корпорація ВАТРА».

Завод «ВАТРА» був заснований у 1957 в місті Тернопіль та став займатись проєктуванням, конструюванням та виготовленням освітлювальних приладів.  Перші розробки освітлювальних приладів спеціально для гірничорудної, нафтогазової та хімічної галузей отримали позитивний досвід використання у споживачів. Далі асортимент розширився випуском прожекторів та іншого зовнішнього освітлення. Наближаючись до нового тисячоліття, компанія вже мала широкий вибір сучасних світильників та прожекторів, призначених для освітлення вибухонебезпечних зон, промислових об’єктів, міських вулиць, доріг, а також адміністративних та громадських приміщень. У 2006 році компанія розширила свій портфель, розпочавши виробництво LED освітлювальних конструкцій. Чотири роки потому, у 2010, було налагоджено виробництво друкованих плат для LED матриць. З 2018 року компанія виділила виробництво освітлювального обладнання для аеродромів і злітно-посадкових смуг як окремий стратегічний напрямок.

Основними клієнтами корпорації «ВАТРА» є аграрні підприємства від вирощування до переробки та логістики продуктів харчування та суміжних товарів, транспортна інфраструктура (залізниця, морські-, річкові- та аеро- порти, транзитні коридори), шляхобудівні та муніципальні підрозділи дорожнього та вуличного освітлення, оборонний комплекс, спортивна та розважально-рекреаційна сфера, промислові, гірничі та шахтні  групи.

Цікавий факт, що саме українська «ВАТРА» виготовила близько 10 тис. прожекторів для спортивних об’єктів XXII Олімпійських ігор, які проходили в 1980 році. А також завдяки «ВАТРІ» кияни та гості столиці милуються позолоченими люстрами з кришталевими елементами оригінального власного дизайну в Палаці культури «Україна» та Національній опері України.

У портфелі корпорації «ВАТРА» серед безлічі виконаних проєктів, зокрема, можна виділити — виготовлення та встановлення освітлення в Миколаївському морському порту Bunge (США) — Bunge Україна (зерновий термінал і маслоекстракційний завод),  АрселорМіттал — Кривий Ріг (коксохімічне виробництво), Запоріжсталь (киснево-комресорний цех), логістичний перевантажувальний комплекс М.V.Cargo спільно з Cargil Corporation в Одеській області.

Впродовж листопада-грудня 2023 року відбувалася заміна освітлення на одному з найбільших автомобільних пунктів пропуску у Волинській області. Там були встановлені світлодіодні світильники типу ДСП65В (196 шт.) та ДСП67В (82 шт.) Якісне та ефективне освітлення вже отримало ряд схвальних відгуків від спеціалістів митної, прикордонної служб та подорожуючих.

Сучасне, якісне та енергоекономне освітлення на автомобільних кордонах є одним з важливих напрямків модернізації цієї інфраструктури. Від правильного освітлення залежить загальне сприйняття воріт в країну, легкий та уважний митний догляд вантажів та пасажиропотоку. Встановлюючи енергоефективне освітлення, можна знизити енерговитрати та в цілому витрати на обслуговування систем освітлення.

“Підтримка Проєкту USAID відкриває для корпорації «ВАТРА» новий горизонт можливостей виготовлення та постачання світлотехнічної продукції для міжнародного визнання. А також має додатковий соціально-громадський ефект важливої роботи нашого трудового колективу.

Сьогодні внутрішній ринок продажів складає 97% від загального обсягу виробництва. Найкрупнішим торговим партнером на зовнішніх ринках є офіційний дистриб’ютор в Польщі.

У 2023 році корпорація «ВАТРА» забезпечила торговий обсяг на рівні обсягів до повномасштабного вторгнення Росії в нашу країну. Наш колектив та виробництво адаптовані до роботи в складних логістичних та енергетичних умовах.” – каже Олег Кумчик, Комерційний директор ТОВ “ОСП Корпорація ВАТРА”.

Корпорація «ВАТРА» володіє власним науково-технічним потенціалом, який виконує на високому технічному рівні розробку, підготовку виробництва й освоєння нової техніки. У його склад входять: конструкторсько-технологічний центр із відділом дизайну, конструкторськими та технологічними бюро, відділом проєктування спецтехнологічного оснащення, спецконструкторським бюро проєктування оснащення й інструменту, дослідно-випробовувальною лабораторією, експериментальною лабораторією, відділ якості та конкурентоздатності з комплексною дослідницькою лабораторією, бюро метрології та бюро стандартизації.

Виробничі потужності корпорації «ВАТРА» зорієнтовані на практично замкнений цикл виробництва з мінімальною залежністю від сторонніх забезпечень, та включають ливарне виробництво, виробництво пластмасових деталей,  механообробувальне, штампувально-зварювальне виробництво, інструментальне та гальвано-фарбувальне виробництво, транспортне господарство, яке займається внутрішніми (внутріцеховими та міжцеховими) і зовнішніми перевезеннями, підвісним і напільним електротранспортом, автомобільним з території підприємства.

 

Виробництво поверхневого монтажу (SMD монтаж) спеціалізується на виготовленні спеціальних друкованих світлодіодних плат для всієї номенклатури продукції, яка виготовляється. Складальне виробництво проводить складання виробів на складальних конвеєрах та індивідуальних робочих місцях за допомогою спеціального електро- і пневмообладнання.

Інноваційність виробництва корпорації «ВАТРА» досягається застосуванням світлодіодів, як джерела світла з особливою конструкцією світильника, яка забезпечує відповідний тепловідвід, що стабілізує довготривалість роботи такого джерела світла без значної деградації світлового потоку упродовж усього терміну служби.

Якість виробів корпорації «ВАТРА» забезпечується та контролюється згідно вимог сертифікації за стандартами: ISO 9001, ISO 14001, ISO 28000, ISO 37001, ISO 50001. Продукція виготовляється згідно державних нормативних документів та регламентів Державного стандарту України (ДСТУ) та власних технічних умов (ТУ). Ознайомитися з продукцією можна за посиланням.

Корпорація «ВАТРА» є єдиним базовим виробником вибухозахищеного освітлення в Україні з повним виконанням сертифікаційних та дозвільних документарних вимог. Ряд світильників для освітлення у потенційних вибухонебезпечних середовищах пройшли випробовування та отримали сертифікати за стандартом Директиви АТЕХ, що надає компанії можливість продаж цієї продукції у Європейському Союзі.

Покращення систем освітлення на пунктах пропуску є важливим для  безпеки подорожуючих та співробітників, особливо вночі. Якісне освітлення дозволить митникам швидше обробляти інформацію, зменшуючи час очікування та підвищуючи пропускну спроможність на кордоні.

Нагадаємо, Проєкт Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) є одним із ключових партнерів USAID, що реалізує Ініціативу стійкості сільського господарства України («AGRI-Україна»), бюджет якої складає 350 млн доларів США. Ця ініціатива була започаткована у 2022 році з метою зміцнення українського аграрного експорту та пом’якшення глобальної кризи продовольчої безпеки, що загострилася внаслідок війни. В рамках ініціативи «AGRI-Україна» Проєкт USAID співпрацює з державними та приватними підприємствами, щоб доповнювати та залучати інвестиції в транспортування та перевалку зерна, яких вкрай потребує Україна.

Проєкт USAID також надає безпосередню підтримку Уряду України, зокрема  Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державному агентству з відновлення та розвитку інфраструктури України, Державній митній службі та Укрзалізниці для модернізації 42 пунктів пропуску України. Сучасна та більш ефективна прикордонна інфраструктура потенційно зможе посилити експортний потенціал України, сприяючи зростанню торгівельних об’ємів та прискоренню її інтеграції в Європейський Союз.