Від кухарів до елеваторників: понад 4 000 людей пройшли навчання за сприяння Проєкту USAID

Розвиток трудового потенціалу
29 Червня 2024

25 червня у Києві Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) організував конференцію «Розвиток трудового потенціалу: нові можливості та здобутки» в межах проєкту «Розвиток трудового потенціалу для України» (далі – проєкт), що впроваджується громадською організацією (ГО) «Міжнародна фундація розвитку».  

У заході, окрім команди ГО «Міжнародна фундація розвитку», участь взяли понад 50 партнерів – представників Міністерства освіти і науки України, закладів професійної та вищої освіти, бізнесу, зокрема, зі сфер будівництва, машинобудування, виробництва, сфери послуг та аграрного сектору, неурядових громадських організацій та обласних державних адміністрацій.  Також до конференції долучилися понад 50 запрошених онлайн-учасників, захід транслювався на сторінці проєкту. 

На заході підбивали підсумки проєкту, який тривав рік з липня 2023 до червня 2024 і був спрямований на посилення розвитку трудового потенціалу для економіки України через збільшення потенціалу закладів вищої та професійної (професійно-технічної) освіти, обласних державних адміністрації шляхом підвищення кваліфікації та перекваліфікації дорослого місцевого населення з акцентом на незахищені верстви населення та переселенців. Під час панельних дискусій та відкритого мікрофону учасники обговорювали перспективи подальшого розвитку трудового потенціалу України, виклики та можливі рішення, надавали зворотний звязок. 

“За час реалізації проєкту наші партнери з Міжнародної фундації розвитку провели навчання багатьох спеціалістів, у тому числі викладачів університетів та тих, хто працює у ключових галузях економіки. До проєкту долучилися люди та підприємства з 24 областей України. Цей проєкт вплинув на наших партнерів: університети та заклади професійно-технічної освіти покращили свої програми, компанії розвинули нові підходи до персоналу та його перенавчання. Ваші зусилля – це не просто допомога конкретним працівникам, а і розвиток та відновлення економіки України”, – сказав директор Проєкту USAID Тімоті Мадіган.   

За час проєкту провели понад 160 тренінгів (онлайн та офлайн), у яких взяли участь понад 4 тисячі спеціалістів, понад 800 з них – представники агрокомпаній, які сьогодні долучені до експорту зерна. Зокрема, це були тренінги для спеціалістів елеваторних комплексів, навчання Лін Інституту з оптимізації виробничих процесів, обслуговування вагонів, генераторів, сушіння зерна, тренінги з м’яких та мета-навичок, з різних аспектів експортної логістики, контрольно-вимірювальних приладів та автоматики.  

“Ми дуже вдячні, що наші спеціалісти з елеваторних комплексів змогли долучитися до навчання, яке пропонував проєкт – ми вже бачимо, що це впливає на бізнес – дозволяє оптимізувати певні процеси на елеваторі, пришвидшити підготовку зерна, його сушіння. Також ми потребуємо такого навчання, яке дозволить нам більше знати про европейські та американські стандарти якості зерна, адже ми поставляємо зерно на світові ринки, говорить менеджер з навчання та розвитку персоналу Нібулону Олег Суренщиков 

Також під час проєкту 66 майстрів виробничого навчання закладів професійної освіти пройшли навчання від шеф-кухаря Євгена Клопотенка та створили оновлене шкільне меню. Це якісно вплине на зміни у шкільних обідах та дозволить реформувати систему шкільного харчування. Під час конференції учасників пригощали стравами зі шкільного меню – люля-кебабом із лавашем, буряковим салатом з вишнями, салатом із броколі та шпинатом, рибними січениками в паніровці, смаженим баношем та манним пудингом із ягідним соусом.   

Я давно мріяв про те, щоб змінити шкільне меню, аби діти у школі хотіли їсти те, що їм приготували. Спочатку я видав книжку з рецептами, але потім пішов далі і вирішив навчити кухарів готувати ці страви. Для цього ми співпрацювали із закладами професійно-технічної освіти, які готують кухарів, що потім приходять до шкіл. Вдячний, що зміг долучитися до проєкту і показати кухарям, якими можуть бути шкільні обіди, вірю, що такими кроками за кілька років ми змінимо усю систему шкільного харчування. Я прагнув соціальних змін, тож вирішив братися саме за звичайні школи, аби масштаб змін був великим, сказав керівник ГО Культ Фуд Євген Клопотенко.

Під час заходу учасники говорили також про співпрацю закладів освіти, громад та бізнесу, потреби профтехосвіти, впровадження та розробку нових програм, перепідготовку дорослого населення та висловлювали необхідність у подальшому навчанні або перекваліфікації багатьох спеціалістів, яких сьогодні вкрай потребує економіка України.