Отримати перше місце роботи для молодої людини є перемогою. Адже зазвичай роботодавці питають про досвід, який студенту ніде поки отримати. Але шукати роботу і заявляти про себе варто – переконаний студент Олександр Срібранець. Він звернувся до проєкту «АгрокебетиPRO» по допомогу у працевлаштуванні. І отримав свою першу роботу в одній з найбільших агрокомпаній України. Історію про це читайте далі.
Олександр Срібранець – студент третього курсу Сумського національного аграрного університету, який навчається за спеціальністю «Агрономія». Олександр вирішив шукати роботу або пройти практику, аби отримати досвід на виробництві. У соцмережі хлопець побачив вакансії від проєкту «АгрокебетиPRO».
“Чогось схожого я раніше не бачив, тому ця сторінка привернула мою увагу. Виявилося, що на той час якраз реалізувався напрям «Працевлаштування». На той час я вже намагався працевлаштуватися і звісно шукав для цього можливості. Я успішно пройшов співбесіду на позицію помічника агронома в одну із найбільших агрокомпаній в Україні — ІМК, зокрема на приватному сільгосппідприємстві «Слобожанщина Агро». Із впевненістю можу сказати, що цей досвід розкрив мені очі на всі нюанси роботи агронома», – ділиться студент.
Працюючи помічником агронома, Олександр дізнався багато нового від людей, які мають досвід у цій сфері.
“Я почав орієнтуватися у різноманітних препаратах, засобах захисту рослин. Також розібрався із налаштуванням комбайнів та сівалок, на реальних прикладах зрозумів, як дотримуватися норм під час польових робіт. Це той необхідний практичний досвід, про який можна багато разів читати, але так і не змогти застосувати”.
Хлопець не жалкує, що вирішив поєднувати роботу з навчанням, адже це чудова нагода отримати професійний досвід, зрозуміти, чи це та справа, з якою хочеш пов’язати своє життя.
“Робота агронома — в полі, а воно не чекатиме. Тому основна проблема — це час. Я хочу розвиватися, але і навчанням жертвувати також не маю наміру, тому планую оформити індивідуальний навчальний графік».
Усім, хто готовий поєднувати навчання та роботу, Олександр радить бути готовими до інтенсивного навчання, як в університеті, так і на роботі, оскільки це процес довжиною в життя. Ще один важливий момент — вміти якісно комунікувати з великою кількістю різних людей: “Людський фактор в роботі агронома доволі поширений, тому відкритість, розвинений емоційний інтелект та позитивний настрій мають вагу в цій справі. Раджу кожному студенту, який шукає роботу, звернути на це увагу. Не варто боятися нового та невідомого, потрібно до нього йти та відкривати для себе нові горизонти”.
Повну історію про Олександра Срібранця можна почитати за посиланням: https://blog.agrokebety.com/agrokebety_agrokebetypro_sribranec
Нагадаємо, «АгрокебетиPRO: навчання, менторство, працевлаштування та підприємництво» — спільний проєкт освітньої програми «Агрокебети» та асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», який реалізується за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України». Мета ініціативи – допомогти охочим та зацікавленим аграріям у кар’єрному розвитку та підтримці постраждалому бізнесу.