Жнива-2024: Проєкт USAID допомагає агроекспорту працювати під час війни

Зміцнення логістики аграрного експорту, АГРІ-Україна
19 Липня 2024

18 липня пані посол США в Україні Бріджит Брінк, директорка Місії USAID в Україні Джулі Конен  та представники  Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) відвідали агроекспортера – компанію «АгроРегіон» на Київщині.  

Під час візиту гості подивилися, як у компанії приймають зерно, перевіряють його у фітолабораторії на якість (вологість, натуру, домішки, ГМО), завантажують у вагони або відправляють на елеватор для подальшого зберігання чи додаткову обробку (сушіння) або одразу до портів Одеси.  

Щоб  посилити потужності компанії у підготовці зерна на експорт, цьогоріч USAID передав Агрорегіону в рамках Ініціативи «Agri-Україна» 25 сучасних вагонів-хоперів, два генератори, двоє ваг, два телескопічні навантажувачі, а також три причепи для перевезення зерна для компанії групи «Агро-Регіон» – «Гарна логістика». Від початку використання цих вагонів вартість логістики зерна зменшилася на 25%.  

Фермери, які привозять зерно на елеватори, можуть скористатися вагами для зважування машин із зерном. Потужні генератори дозволяють підприємству продовжувати усі процеси з приймання зерна від фермерів навіть під час вимкнення електрики. Зараз тут гаряча пора – на потужності компанії щодня привозять близько 4 000 тонн зерна (ріпаку, пшениці) врожаю2024 з власних полів та закуповують у близько ста фермерів області, з якими співпрацює Агро-Регіон. 

«Агро-Регіон співпрацює зі ста фермерами у Київській, Житомирській, Чернігівській та Хмельницькій областяхі завдяки допомозі USAID планує збільшувати об’єми закупівлі фермерського зерна, розширювати списо к фермерств-партнерів та знаходити найкращі умови для співпраці, – пояснює Віталій Шевчук, керівник елеватора Агро-Регіон Бориспіль. – Допомога USAID також дозволить забезпечити безперебійне надання послуг приймання, зберігання та доробки зерна на елеваторі в Борисполі та інших потужностях у Великій Олександрівці».  

Під час дискусії з пані послом та керівництвом компанії фермери – партнери Агро-регіону – розповіли, як працюють під час війни та про виклики, які мають сьогодні – це пошкоджена сільськогосподарська техніка, мобілізація працівників (водіїв, комбайнерів) і вимкнення електрики, а також подякували за підтримку, яку уряд США надає українському народу під час війни, яку розв’язала росія.  

«Ми працюємо з Агро-Регіоном понад вісім років, для нас – це надійний партнер, – ділиться власник фермерського господарства Павло Петров із села Світильня Броварського району, який приїхав на зустріч. – Щороку я бачу, як змінюється компанія, стає більш сучасною, допомагає мені розібратися в експортних трендах. Попри відключення електрики, погодні умови, зміни цін на пальне, ми продовжуємо сіяти зернові. Віримо, що цьогоріч будемо мати зерно вищої якості, отже будемо продавати його за вищою ціною».

Попри складні умови навесні та відключення електрики фермери сподіваються, що зерно цьогоріч буде вищої якості, ніж торік, отже, агроекспортери зможуть запропонувати фермерам кращу ціну за нього.

Нагадаємо, Проєкт USAID є одним із ключових партнерів USAID, що реалізує Ініціативу стійкості сільського господарства України («AGRI-Україна»), бюджет якої складає 350 млн доларів США. Ця ініціатива була започаткована в 2022 році з метою зміцнення українського аграрного експорту та пом’якшення глобальної кризи продовольчої безпеки, що загострилася внаслідок війни. В рамках ініціативи «AGRI-Україна» Проєкт USAID співпрацює з державними та приватними підприємствами, щоб доповнювати та залучати інвестиції в транспортування та перевалку зерна, яких вкрай потребує Україна. 

Більше про ініціативу можна дізнатися за посиланням.