Проєкт USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID) закупив для потреб Вінницької обласної фітосанітарної лабораторії додаткове обладнання, яке суттєво підвищить ефективність проведення випробувань під час фітосанітарної експертизи та їх якісних результатів, зокрема при підготовці зерна на експорт.
До переліку увійшли обладнання увійшли гомогенізатор цифровий, штатив для піпет-дозаторів, дозатори змінного об’єму, дозатор восьмиканальний, наконечники стерильні без фільтру, колби конічні, чашки Петрі, одноразові халати.
Зокрема, гомогенізатор – це частина необхідного обладнання для проведення ПЛР-тестування. Цей потужний прилад дозволяє отримати однорідну суміш із досліджуваного матеріалу для проведення його подальшої експертизи.
“Завдяки ПЛР – методу наша лабораторія зможе проводити бактеріологічну та вірусологічну експертизи проб зерна, з отриманням достовірних результатів в короткі терміни. Основними перевагами ПЛР як методу діагностики є його висока специфічність і чутливість, пряме визначення наявності збудника, висока швидкість отримання результату. Застосування ПЛР для діагностики шкідливих організмів дозволяє в короткі терміни (до 48 годин) виявити збудника в будь-якому рослинному матеріалі, потім на підставі проведеного аналізу лабораторія видає документ для експорту зерна” − говорить директорка Вінницької обласної фітосанітарної лабораторії Наталія Коваленко.
У жовтні колектив лабораторії візьме участь у дводенному тренінгу, аби навчитися працювати на новому обладнанні.
Лабораторія також отримала ноутбук та прилад безперебійного живлення, який дозволить зберегти інформацію в разі перебійного вимкнення та увімкнення електроенергії.
Нагадаємо, також нещодавно Проєкт USAID закупив для потреб Вінницької обласної фітолабораторії обладнання для проведення щоденних експертиз зерна: систему для ПЛР-тестувань, ваги аналітичні, мініцентрифуги, мікроскоп тринокулярний, рецикулятор бактерицидний, термошейкер та блок для мікропробірок, ультрафіолетовий бокс для проведення ПЛР-тестувань. Порівняно з довоєнним періодом кількість проведених експертиз зросла на 50%: у 2021 році це було 5 304 експертиз, то у 2022 році цей показник становив вже 7 835. Таке зростання відбулося внаслідок того, що до лабораторії почали звертатися клієнти, які вивозять зерно до країн Європейського Союзу через Молдову, з якою межує Вінниччина. Клієнтами лабораторії є як малі фермери, так і великі агроекспортери.
Допомога агровиробникам та інфраструктурним компаніям є частиною Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні, яку реалізує Агентство США з міжнародного розвитку. Вона спрямована на те, щоб допомогти Україні збільшити потенціал для виробництва, зберігання, транспортування та експорту зерна.