Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля (СНУ ім. В. Даля) та компанія МХП продовжують розбудовувати співпрацю між закладами освіти та провідними українськими підприємствами, спрямовану на підвищення якості вищої освіти.
17 січня на черговій робочій зустрічі СНУ ім. В. Даля та МХП, яка відбулася за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України” та Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», викладачі Факультет інженерії СНУ ім. В. Даля та Факультет інформаційних технологій та електроніки СНУ ім. В. Даля ознайомились з виробничими потужностями МХП на прикладі Філії Внутрішньогосподарський комплекс з виробництва кормів (ВКВК) “Вінницька птахофабрика” у місті Ладижин. Зокрема, дізналися, як працює відділ енергетики та експлуатаційна служба зовнішніх мереж електропостачання.
“СНУ ім. В.Даля втратив майже 100% контактів з роботодавцями, бо переважна більшість з них також знаходились в Луганській області. Зараз університет відновлює контакти з релокованими підприємствами, а також шукає нових партнерів в Києві та області. Співпраця з МХП представляється дуже перспективною, бо це сучасний бізнес, що використовує інновації в технологічних процесах, дбає про якість підготовки персоналу, відкритий до співпраці із закладами освіти. МХП потребує фахівців з переважної більшості спеціальностей, що представлені в університеті, тому він може стати ключовим партнером СНУ ім. В. Даля. Ми сподіваємось розвинути співпрацю в області підготовки студентів за дуальною формою, спробуємо знайти точки дотику у спільних наукових дослідженнях з питань енергоефективності, запропонуємо для МХП програми з підвищення кваліфікації для їх працівників”, – сказав Сергій Кудрявцев, декан факультету інженерії СНУ ім. В.Даля.
Команда СНУ ім. В. Даля представила потенційні можливості лабораторій «Лабораторія Електромехатроніки» (ElectromechatronicsLab), «Лабораторія Електроенергетики» (EnergyLab) , «Виробнича лабораторія Фаблаб» (FabLab), які будуть створені за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України» за грантом “Сучасні навички для секторів інформаційних технологій, інженерії та електрики України”.
Під час дискусії домовилися про візит представників “ВКВК” ТОВ “Вінницька птахофабрика” в СНУ ім. В. Даля для детального ознайомлення з можливостями лабораторій. Також ініціювали створення робочої групи, щоб обговорити концепції програми підвищення кваліфікації на базі цих лабораторій. Команда Філії “ВКВК” ТОВ “Вінницька птахофабрика” погодилась ознайомитись та надати відгуки на освітні програми підготовки бакалаврів та магістрів спеціальностей 141 – Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка та 174 – Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка з подальшим висновком щодо можливості стати стейкхолдерами даних освітніх програм. Ініційовано пошук спільних тем для наукових досліджень на базі лабораторій.
“Завжди раді відкривати свої двері для нового розвитку в світі сучасності. Співпраця зі студентами це завжди перспективний напрямок взаємодії в залученні молоді”, – говорить бізнес-партнер з персоналу філії ВКВК Тетяна Бражнік.
Нагадаємо, СНУ ім. В. Даля став одним із п’яти релокованих вишів Сходу України, для кого Проєкт USAID закупив торік комп’ютери та інше обладнання для того, аби університет продовжував навчати студентів під час війни.