12 березня компанія Кернел презентувала третій сезон освітнього проєкту – Open Agro University. Це унікальний навчальний проєкт, який передбачає річне безкоштовне навчання студентів різних університетів теорії та практиці на виробничих потужностях Kernel з можливістю подальшого працевлаштування. Надалі компанія запрошує кращих випускників до себе на роботу з перспективою професійного зростання. За минулі 2 сезони (2022-2023 рр.) Open Agro University уже випустив понад 200 фахівців, з яких понад 50 працевлаштувалися і будують свою кар’єру в Kernel.
«Системні навчання в Kernel були започатковані ще 10 років тому. З 2014 року ми почали активно залучати студентів до наших курсів. За 10 років програма навчання еволюціонувала. Зараз ми вже прийшли до Open Agro University, і сьогодні відкриваємо вже третій набір» – зазначає Євген Осипов, генеральний директор Kernel.
Цьогоріч за програмою будуть навчатися близько 100 студентів з різних навчальних закладів України, з-поміж них є студенти Східноукраїнського національного університету імені В. Даля (СНУ ім. В. Даля). Студент магістратури факультету інженерії за спеціальністю «141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» Артем Лінєвич подав заявку на навчання, пройшов відбір і отримав запрошення долучитися до командної гри у Києві.
«Це гарна нагода для мене отримати досвід в агро, дізнатися, як працюють великі компанії на ринку, адже Україна багато експортує сільгосппродукції. Я дізнався в університеті про можливість навчання і вирішив спробувати. Сьогодні щасливий, що приїхав на цей захід, познайомився з іншими студентами, менеджментом Кернел, цікаво, що буде далі. Ще навчаючись, я зможу отримати практичні навички на виробництві, можливо, це початок моєї кар’єри», – ділиться враженнями Артем.
До заходу долучилися також викладачі СНУ ім. В. Даля. Для університету-переселенця важливо знайти партнерів на новому місці, аби розвивати наукову діяльність та допомогти студентам здобути практичні навички.
«Для нашого університету, який двічі релокований з Луганської області, багато речей доводиться робити заново. Зокрема, це стосується і пошуку партнерів-роботодавців. Зараз у Києві ми активно шукаємо такі компанії, які можуть бути нашими партнерами. Разом зможемо розвивати дуальну освіту, студенти проходитимуть практику на виробництві і можливо, знайдуть свою першу роботу. Тож ми дуже зацікавлені у співпраці з Кернел, який є провідним гравцем на ринку», – каже декан факультету інженерії СНУ ім. В. Даля Сергій Кудрявцев.
«Ми хочемо співпрацювати з Кернел – ці кроки спрямовані на те, аби зробити нашу співпрацю з компанією максимально корисною для нас, як навчального закладу, і для наших студентів, які вже незабаром робитимуть перші кроки у своїй кар’єрі. Такі партнери нам дуже потрібні, вони не лише навчають на своїх потужностях, а і сплачують гроші під час стажування, що дуже мотивує молодих людей здобувати навички вже на виробництві», – ділиться декан аграрного факультету СНУ ім. В. Даля Лілія Мартинець.
«Ми раді, що частина студентів, які навчались в Open Agro University зростають в Kernel. Сьогодні я розповіла аудиторії чотири історії успіху колег, що прийшли до нас просто зі студентської лави – дуже молодими й недосвідченими, але завдяки ініціативності та небайдужості досягли вагомих результатів. Таких історій у нас багато і, я дуже хочу вірити, що сьогодні саме той день, який розпочне історії успіху студентів 3 сезону нашого проєкту», – додає Наталія Теряхіна – директорка з персоналу Kernel.
Рік тому саме після навчання в Open Agro University на роботу в Кернел прийшов студент, а зараз випускник аграрного факультету СНУ ім. В. Даля за спеціальністю «Агрономія»Cтаніслав Боровик. Сьогодні він вдячний, що отримав роботу і починає своє професійне життя в одній з найбільших агрокомпаній України.
Зараз Проєкт USAID створює у СНУ ім. В. Даля нові навчальні лабораторії в рамках грантової угоди “Сучасні навички для секторів інформаційних технологій, інженерії та електрики України”. Сума гранту складає близько 20 мільйонів гривень. Наразі в процесі облаштування наступні лабораторії: лабораторія електромехатроніки (ElectromechatronicsLab) та лабораторія електроенергетики (EnergryLab) для підготовки інженерів-електриків, лабораторія прототипування і виробництва (FabLab) для ІТ-спеціалістів. Усі лабораторії будуть оснащені сучасними навчальними стендами передових виробників та іншим інженерним обладнанням, спеціалізованими меблями та оргтехнікою, комп’ютерами з програмним забезпеченням для ефективного навчання студентів. Ці лабораторії допоможуть налагодити співпрацю університету з бізнесом та навчити студентів не лише теорії, а й практики.
Команда Проєкту USAID «Економічна підтримка України» і СНУ ім. В. Даля дуже вдячні за підтримку Українському клубу аграрного бізнесу (УКАБ) за всі зусилля, направлені на взаємодію навчальних закладів і аграрного бізнесу задля покращення якості навчання і наближення знань та вмінь молодих аграріїв до потреб робододавців.