Троє студентів, учасників Школи профорієнтації проєкту «Ресурс», який впроваджує благодійна організація «Українська студентська ліга» (УСЛ) за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID), розробили мобільний додаток ObriCon для перекладачів.
Студенти проходили стажування в ІТ-компанії Obrisoft, яка займається перекладами та обробкою текстів і потребувала цього додатку.
ObriCon – це помічник для перекладачів, особливо тих, хто спеціалізується на юридичних перекладах та багатомовних завданнях. Додаток може виконувати транслітерацію з української на англійську та з польської на українську мови, допомагає вивчати азбуку Морзе та алфавіт НАТО.
«Круто було відчути себе в ролі повноцінного розробника та попрацювати в злагодженій команді», – каже Орест Лаб’як, студент та учасник проєкту.
Стажерка Віталіна Сосницька зазначає:
«Під час стажування в Obrisoft я працювала дизайнером над створенням текстового конвертера. Ми хотіли підвищити продуктивність перекладачів та інших фахівців через автоматизацію перекладу та іншої рутинної роботи. Загалом, мій досвід в Obrisoft був не лише навчальним, але й корисним. Можливість співпрацювати з талановитою та дружньою командою розширила мої знання та досвід у цій галузі, що стало цінним доповненням до мого професійного розвитку».
«Співпраця з УСЛ видалася неабияк корисною для всіх сторін. Молодь завжди надихає та допомагає поглянути на речі під іншим кутом. А в проєкті “Ресурс” участь бере не просто молодь, а ініціативні та самодостатні особистості, які знають, чого хочуть. Так нам і вдалося знайти спільні точки дотику та розробити проєкт ObriCon, який допомагає лінгвістам чи перекладачам обробляти тексти», – ділиться Мирослав Панчишин, CEO ObriSoft.
Завантажити додаток можна за посиланням.
У березні розпочалася остання, 4-та хвиля Школи профорієнтації, в якій беруть участь понад 70 студентів закладів вищої та професійної (професійно-технічної) освіти Львова. Навчання триватиме до середини травня.
«Важливо розкривати учасників та будувати платформу, де вони можуть знайти себе. Часто чули від учасників про те, що хтось боїться брати на себе відповідальність. Ми допомагаємо студентам розібратися, як можна найкраще себе презентувати, маючи ті ресурси, які в них є з урахуванням участі у проєкті. Також студенти озвучували побоювання на кшталт «якщо не виправдаю очікування», «якщо в мене не вийде» – і ми проговорюємо, що вони для цього і знаходяться тут, бо кожного з наших учасників, хто йде на стажування, супроводжують HR-и, від початку, співбесіди та до моменту завершення стажування», – говорить Христина Савейко, керівниця проєкту «Ресурс».
Після навчання учасники Школи профорієнтації зможуть взяти участь у стажуванні на підприємствах по напрямах, які вони оберуть для себе, із можливістю подальшого працевлаштування.
Сергій Гальчинський, менеджер із партнерств проєкту «Ресурс»:
«Яскравий приклад успішного партнерства з компаніями – це співпраця з ІТ-компаніями, коли зі студентів, які проходять стажування, сформовані команди, що працюють над окремими продуктами. І внаслідок специфіки роботи даних компаній, команди стажистів може видати ІТ-продукт за час стажування, повноцінний абсолютно, готовий до використання практичного і навіть до певного комерційного застосунку (як-то історія з Obrisoft). В інших компаніях, з якими в нас є партнерство, студенти так само мають можливість стажуватися в усіх бажаних для них напрямках».
Проєкт «Ресурс» за сприяння Проєкту USAID триває з липня 2023 року та допомагає студентам покращити свої “м’які” навички, пройти стажування та отримати роботу. Наразі вже понад 200 студентів пройшли навчання за цим проєктом.