ПРО ПРОЄКТ

Робота Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID)

ПІДТРИМКА ЛОГІСТИКИ ЕКСПОРТУ ЗЕРНА В РАМКАХ ІНІЦІАТИВИ «AGRI-УКРАЇНА»

Проєкт Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) є одним із ключових партнерів USAID, що реалізує Ініціативу стійкості сільського господарства України («AGRI-Україна»), бюджет якої складає 350 млн доларів США. Ця ініціатива була започаткована в 2022 році з метою зміцнення українського аграрного експорту та пом’якшення глобальної кризи продовольчої безпеки, що загострилася внаслідок війни. В рамках ініціативи «AGRI-Україна» Проєкт USAID співпрацює з державними та приватними підприємствами, щоб доповнювати та залучати інвестиції в транспортування та перевалку зерна, яких вкрай потребує Україна.

ПОКРАЩЕННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ

Проєкт USAID також надає безпосередню підтримку Уряду України, зокрема Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державному агентству з відновлення та розвитку інфраструктури України, Державній митній службі та Укрзалізниці для модернізації 42 пунктів пропуску України. Сучасна та більш ефективна прикордонна інфраструктура потенційно зможе посилити експортний потенціал України, сприяючи зростанню торгівельних об’ємів та прискоренню її інтеграції в Європейський Союз.

ПРО ПРОЄКТ USAID

Зусилля України здобути майбутнє – вийшовши з розв’язаної Росією повномасштабної війни готовою прискорити свій розвиток як суверенної, незалежної, демократичної та процвітаючої держави –  вимагають динамічного, інклюзивного економічного відновлення. Завдяки партнерству з урядом та активному залученню приватного сектору Проєкт USAID підтримує економічне зростання та стійкість України з 2018 року. 

Після жорстокого вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року та подальшої окупації частини України, Проєкт USAID змістив фокус своєї діяльності зі сходу України на пріоритети розвитку всієї країни, які відповідають її нагальним потребам в удосконаленні експортної логістики та інфраструктури.

Підтримка логістики експорту зерна в рамках ініціативи «AGRI-Україна» 

Перевалка вантажів у Дунайських портах: (1) закупівля обладнання для перевантаження зерна, тимчасових сховищ та обладнання для перевалки вантажів у портах; (2) закупівля лоцманських катерів, а також підтримка потреб портових служб в організації безпеки судноплавства по всій річковій системі Дунаю; (3) реконструкція та ремонт складських і логістичних приміщень.
Автотранспортна перевалка і логістика: (1) закупівля спеціалізованих зерновозів і контейнерів для перевезення сільськогосподарської продукції та (2) постачання вантажно-розвантажувального устаткування, щоб у майбутньому автоперевезення стали більш ефективною альтернативою, якщо чорноморські порти залишатимуться закритими через триваючу агресію Росії.
Залізнична перевалка і логістика: (1) закупівля вагонів-зерновозів; (2) постачання нових або вживаних маневрових локомотивів; (3) постачання мішків для тимчасового зберігання зерна та навантажувального устаткування; (4) постачання запчастин для ремонту вагонів-зерновозів, що зрештою має зміцнити маршрути транспортування вирощеного в Україні зерна залізницею завдяки модернізації обладнання та практики перевалки, а також посилити контроль у пунктах пропуску вздовж західного кордону України.
Фітосанітарний контроль та дотримання експортних вимог: (1) надання обладнання та витратних матеріалів для тестування зерна десятьом українським державним фітосанітарним лабораторіям та (2) забезпечення розбудови потенціалу персоналу лабораторій та його навчання.


Відновлення та реконструкція пуктів пропуску (ПП)

Покращення інфраструктури ПП: забезпечення обладнання, надання послуг з проєктування та будівництва 9 пріоритетним (6 автомобільним і 3 залізничним) ПП, а також ще максимум 12 ПП, що вдосконалить системи управління дорожнім рухом, обробку вантажів, а також інфраструктуру терміналів та обладнання для пропуску вантажів і пасажирів, що сприятиме збільшенню експорту та більш ефективному управлінню рухом на кордонах з Молдовою, Польщею, Румунією, Словаччиною та Угорщиною.
Стандартизація та ефективність завдяки швидкій модернізації: реалізація проєктів швидкої модернізації на 42 пунктів пропуску загалом, наприклад, встановлення швидкомонтованих офісних будівель і санвузлів, ремонт дорожнього покриття, встановлення дорожніх знаків, загороджень, обладнання для зважування та сканування, що відповідає нагальним потребам і покращує досвід користувачів сервісів в Україні.
Обладнання та системи управління дорожнім рухом на ПП: закупівля мобільних сканерів для перевірки вантажного автотранс­порту, стаціонарних і динамічних ваг, багажних і ручних сканерів, а також залізничного вантажного устаткування для збільшення експортного потенціалу та дотримання міжнародних стандартів обробки вантажів; розробка та впровадження сучасних систем управління дорожнім рухом на окремих ПП з великим обсягом перевезень.

КОНТАКТИ:

Тімоті Мадіґан, Директор Проєкту USAID,
Timothy_Madigan@dai.com
Білл Мейс, Директор напряму AGRI, Проєкт USAID,
Bill_Mays@dai.com
Камерон Беркуті, Директор з розвитку інфраструктури пунктів перетину кордону, Проєкт USAID,
Cameron_Berkuti@dai.com

PDF ВЕРСІЯ:
Cover of USAID_ERA Onepager