КОМПАНІЯ З ДНІПРА БУДУЄ НОВЕ ВИРОБНИЦТВО ПІД ЧАС ВІЙНИ

08 Листопада 2022

SheMax – це український виробник електрообладнання для салонів краси, яке експортує свою продукцію за кордон.  Під час війни компанія будує нові потужності та збільшує обсяги виробництва. Як їм це вдається, читайте далі.

Заснована у 2018 році як родинний бізнес у Дніпрі, компанія “SheMax” виготовляє обладнання для майстрів манікюру – витяжки для збору нігтьового пилу, підставок для рук, бактерицидних рециркуляторів повітря та інших матеріалів для майстрів салонів краси. У компанії кажуть, що це не просто гаджети для майстрів – їх обладнання допомагає зберегти здоров’я спеціалістів, які щодня працюють у салонах краси, адже нігтьовий пил може спричинити алергію, а витяжки очищують від нього повітря.

Уся продукція “SheMax” сертифікована, запатентована і виготовляється для експорту у понад 13 країн Європи, Канаду, Ізраїль, Південну Америку. За роки розвитку компанія здобула гарну ділову репутацію на ринку України та за її межами.

Через ризики, пов’язані з обстрілами, та порушення логістичних ланцюжків поставок сировини, керівництво компанії вирішило не перевозити бізнес-потужності, а збудувати нові на заході України. За власні заощадження придбали землю і розпочали будівництво. До зими планують виготовляти продукцію вже на новому місці.

“На жаль, у зв’язку з війною Росії в Україні, ми мали складнощі з сировиною і, відповідно, темпи виробництва та продажі впали орієнтовно на 20%. Тож ми ухвалили рішення будувати завод “SheMax” в іншій області, в тому числі і задля диверсифікації ризиків. Cьогодні на земельній ділянці, яку ми придбали влітку, зводимо нові виробничі приміщення. Маємо виклики, пов’язані з війною: наприклад, ми замовили вікна у Дніпрі, але через ризик обстрілів ми дуже хвилювалися, бо заплатили за них великі гроші, хотіли вчасно отримати своє замовлення. Зараз інвестувати у будівництво під час війни дуже ризиковано, але ми робимо це”, – говорить співвласниця компанії Тетяна Шелест.

Крім того, задля забезпечення стабільних поставок продукції в Європу та зниження ризиків для експортних клієнтів відкрили дочірню компанію в Польщі, яка наразі має свій склад та відвантажує продукцію, вироблену в Україні.

Підприємство взяло участь у проєкті GoLocal із надання консультаційної підтримки бізнес-діяльності релокованих малих та середніх підприємств. Консультації відбувалися за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України”.

Консультант проєкту відвідав будівельний майданчик майбутнього заводу з виробництва продукції “SheMax”, експерти з lean-менеджменту (ощадливого виробництва) консультували компанію з питань організації виробничих процесів та оптимізації операційних потоків, задля налагодження ефективного виробництва.

“Дякуємо команді проєкту за надання консультаційної підтримки із впровадження системної комерційної політики, перегляду маркетингової стратегії, управлінського та фінансового обліку, адаптації нового приміщення для виробництва, оптимізації виробничих процесів та пошуку грантових можливостей”, – ділиться Тетяна.

За її словами до зими виробництво планують повністю перевезти до Ужгорода, усім працівникам пропонуватимуть роботу на новому місці, підвищення заробітної плати та компенсацію витрат на оренду житла.

“На відміну від часів пандемії виклики 2022 року виявились ще складнішими, проте історія “SheMax”- це історія важливих і своєчасних, часом, ризикованих рішень, шляху розвитку, щоденної праці, а ще – беззаперечної віри у свою країну та її перемогу!”, – говорить пані Шелест.

Нагадаємо, що проєкт із надання консультаційної підтримки бізнес-діяльності релокованих МСП для забезпечення їх стійкої до, під час та після переїзду (релокації) тривав у червні – жовтні 2022 року за сприяння Проєкт USAID “Економічна підтримка України”. Консультації отримали 19 компаній – представників малого та середнього бізнесу.