11-29 травня за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України” у співпраці з Міжнародною благодійною організацією “БФ “СОС Дитячі Містечка” Україна тривав тренінговий курс з фінансової безпеки та економічної грамотності для десяти жінок-переселенок, що наразі мешкають в Ужгороді.
Під час координаційної зустрічі із Наталією Криворучко, менеджеркою із соціальної сфери у Закарпатській області, Проєкт USAID отримав запит на навчання бенефіціарок організації основам фінансової грамотності та економічної безпеки.
“Наразі ми стикаємося з тими ж проблемами що й в 2014 році, коли люди ставлять на паузу своє життя та очікують повернення додому, багато жінок втратили роботу або бізнес, вимушені були переїхати задля безпеки дітей у більш спокійний регіон, але значно втратили в фінансовому плані. Наразі важливо працювати із синдромом відкладеного життя задля попередження гендерно зумовленого насильства та випадків торгівлі людьми”, – каже пані Наталія.
Проєкт USAID обрав 10 учасниць, що виховують дітей молодшого шкільного віку та не мають можливості працювати повний робочий день, для них адаптували програму та розробили курс, що враховує особливості цільової авдиторії та обставини, в яких вони опинилися. Курс складається з 6-ти занять, програма наповнена практичними вправами, діловими іграми та бізнес-симуляторами.
За словами тренерки, спеціалістки з гендерних питань та інклюзії Проєкту USAID Кристини Касрашвілі, група хоч і невелика, але учасниці мають різноплановий професійний досвід та відкрито діляться ним, допомагають одна одній. За п’ять занять учасниці визначили свої потреби, які часто ховаються за потребами дітей, змогли відокремити їх та сформувати бачення можливостей для економічного розвитку, протестувати ідеї для самозайнятості.
Завдяки цьому курсу жінки-переселенки мають можливість не тільки отримати гуманітарну та психологічну допомогу, а й розвивати свої професійні компетенції, планувати майбутнє, отримати менторську підтримку у плануванні самозайнятості та реалізації своїх ідей.
Після звершення навчання учасниці впродовж двох тижнів отримають менторську підтримку на розробку своїх бізнес-ідей. Проєкт USAID планує масштабувати курс для представників інших благодійних та громадських організацій.