15 червня Проєкт USAID “Економічна підтримка України” провів онлайн-тренінг для представників малого та середнього бізнесу на тему “Практичне використання інструментів ChatGPT для малого та середнього бізнесу”. Участь у тренінгу взяли 40 підприємців, деякі з них вперше дізналися про можливості використання штучного інтелекту, тоді як інші поділилися своїм досвідом.
Олег Мирошніченко, керівник напряму інтернаціоналізації бізнесу Проєкту USAID, демонстрував, як ChatGPT може виконувати задачі по роботі з текстами, допомагати у просуванні бізнесу, генерувати ідеї та будувати аналітичні таблиці.
ChatGPT – це діалоговий сервіс на основі штучного інтелекта (ШІ), який можна використовувати для написання унікальних текстів, психологічної допомоги, генерування звітів, підготовки промов, опису бізнесу. Це значно економить час, але потрібно максимально коректно ставити завдання. Можна ставити завдання і спрощувати тексти у потрібному вам стилі.
Олег Мирошніченко зазначив, що “ChatGPT – корисний помічник для бізнесу.
“Щоб просувати компанію на ринку за кордоном, чат може підготувати серію дописів для позитивного представлення компанії. Але варто уникати загальних запитів – на кшталт напиши статтю про шкарпетки. Бажано давати конкретне завдання. Можна робити електронні розсилки, аби текст був максимально адаптований під кожного клієнта. ШІ можна просити пояснити складні речі за аналогіями зрозумілими цільовій аудиторії – це допомагає пояснити складну тему. Можна аналізувати конкурентів, партнерів на основі інформації з їхніх сайтів – у випадку використання платної версії чат може шукати інформацію в інтернеті”.
Учасники тренінгу питали про використання чату в контексті захисту прав інтелектуальної власності, можливостей суттєвого підвищення продуктивності розумової праці представникам різних професій.
Проєкт USAID планує продовжити проводити тренінги, аби навчити малий бізнес користуватися новими можливостями та зміцнити їх позиції на ринку, просувати товари українських виробників на закордонних ринках.
Пропонуємо до Вашої уваги відеозапис першого заходу по використанню ChatGPT https://youtu.be/CfcnXfnd6lk , що проводився 1 червня цього року. Незабаром з’явиться запис другого відео.