Під час заходу говорили про інновації, підприємництво та безпеку.
За сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України» в Івано-Франківську на території інноваційного центру Промприлад.Реновація пройшов другий всеукраїнський Brave Summit.
Захід зібрав 30 спікерів — засновників інноваційних стартапів, економічних експертів, представників бізнес-середовища та органів місцевого самоврядування. Подію відвідало більше 200 учасників з Києва, Львова, Івано-Франківська та інших міст України. Також були присутні представники релокованих бізнесів з Кривого Рогу, Дніпра, Одеси, Вінниці, Харкова та Житомира.
«Я вважаю, що тему інновацій важливо підіймати особливо зараз, під час війни. Нинішній контекст не залишає нам варіантів, він змушує діяти інновативно, використовуючи всі свої навички винахідливості, стійкості та адаптивності для прориву. Підприємництво в нашому контексті — це інструмент, спосіб дати собі раду та подивитись на проблему поза стереотипами. Безпека — це наш новий горизонт і купол, які маємо збудувати собі самі. Про це був наш Brave Summit», — каже координаторка саміту Іванна Погребняк.
На події можна було послухати окремі лекції та презентації, зокрема, від директорки Sunrise Valley Science and Technology Park у Вільнюсі (Литва) Лайми Балчуне, CEO проєкту «Промприлад.Реновація» Юрія Филюка, консультантки з інновацій Ірини Кульчицької. А також відвідати чотири панельні дискусії:
- Свобода та права на місцях, взаємодія місцевої влади з підприємцями як чинники розширення підприємництва та інновацій в громаді;
- Інновації як рушій економічного прориву;
- Підприємництво і безпековий сектор. Інновації на перетині безпеки і бізнесу;
- Історії трансформації проєктів та бізнесів, які виникли за часів повномасштабної війни
Серед учасників дискусії були: економіст Павло Шеремета; співзасновник Petcube Ярослав Ажнюк; CEO і засновник Cyber/nnov8 Святослав Святненко; співзасновник нейрологічного стартапу Anima Роман Гавриш; міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків; засновниця ГО «Центр підтримки аеророзвідки», ініціаторка та керівниця адвокаційного правозахисного проєкту «Невидимий Батальйон» Марія Берлінська; експерт із довгострокових стратегій, партнер компанії pro.mova Євген Глібовицький та інші.
Під час саміту також відбувся пітчинг ідей фіналістів освітнього проєкту «Гра в довгу» та вручення призів переможцям. Дев’ятнадцять учасників серед 100 фіналістів навчання отримали призи за кращі бізнес-ідеї. Три учасники отримали фінансові гранти від Промприладу (регрантінг від Британського Фонду CIVIC): грант на створення капсульної колекції одягу-трансформера, платформи на навчання та відкриття клініки. Ще 9 учасників отримали гранти на навчання від УКУ та бізнес-консультації. Цього року Brave Summit пройшов вже вдруге. Вперше він відбувся 29 липня 2022 року.
Promprylad.Renovation — інноваційний центр на базі старого заводу, який працює на перетині чотирьох напрямків розвитку регіону: нової економіки та урбаністики, сучасного мистецтва та освіти. Це проєкт зі сфери імпакт-інвестування, де інвестори одночасно вкладають в соціальний вплив на регіон та отримують повернення інвестицій у вигляді дивідендів.
Організовували саміт Фундація Промприладу у партнерстві з Бізнес школою УКУ у рамках проєкту Центр підтримки бізнесу як місце для нових можливостей відновлення бізнесу за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України».
Медіапартнери: Liga.net та The Village.