Адміністрація морських портів України отримала лоцманський катер від Проєкту USAID

Зміцнення логістики аграрного експорту, АГРІ-Україна
03 Травня 2024

2 травня 2024 року заступниця Адміністратора USAID Ізобель Коулман, Посол США в Україні Бріджит Брінк, помічник Адміністратора бюро USAID у справах Європи та Євразії Ерін Елізабет МакКі та директор Місії USAID в Україні Джеймс Хоуп приєдналися до Олександра Кубракова, Віце-прем’єр-міністра з відновлення України – Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України та представників Адміністрації морських портів України (АМПУ), української суднобудівної компанії UMS та представників Проєкту USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID), щоб випробувати новий лоцманський катер на Дніпрі в Києві. Лоцманський катер є першим із трьох човнів, які отримає АМПУ за сприяння Проєкту USAID.

 

Цей перший готовий лоцманський катер може вмістити 12 пасажирів і двох членів екіпажу та був побудований українською компанією UMS з більш ніж 20-річним досвідом виробництва човнів. Човен підтримуватиме морські операції на річці Дунай, перевозячи морських лоцманів між сушею та кораблями, що прибувають/виходять, зрештою зменшуючи затримки та збільшуючи пропускну спроможність переміщення вантажів до одного мільйона тонн на рік.

Уряд США допомагає Україні збільшити експорт зерна під час війни та зміцнити глобальну продовольчу безпеку.

Нагадаємо, Проєкт USAID є одним із ключових партнерів USAID, що реалізує Ініціативу стійкості сільського господарства України («AGRI-Україна»), бюджет якої складає 350 млн доларів США. Ця ініціатива була започаткована в 2022 році з метою зміцнення українського аграрного експорту та пом’якшення глобальної кризи продовольчої безпеки, що загострилася внаслідок війни. В рамках ініціативи «AGRI-Україна» Проєкт USAID співпрацює з державними та приватними підприємствами, щоб доповнювати та залучати інвестиції в транспортування та перевалку зерна, яких вкрай потребує Україна.

Більше про ініціативу за посиланням.