БДЖОЛЯР З ЛУГАНЩИНИ ВІДНОВЛЮЄ ПАСІКУ НА ДНІПРОПЕТРОВЩИНІ

Бджільництво
20 Грудня 2022

Пасіка Романа Бурджанадзе залишилася у тимчасовій окупації на Луганщині.  Роман з родиною виїхав до села на Дніпропетровщині і вирішив створювати пасіку заново. Зараз готує нові вулики, в які навесні планує заселити бджолосім’ї.

Вдома Роман п’ять років розвивав промислову пасіку, вона налічувала 200 вуликів і приносила стабільний дохід. Через повномасштабне вторгнення росії в Україну чоловік з родиною на початку березня змушений був залишити домівку та улюблену справу. На другий день війни пасіка опинилася в окупації, туди не було доступу, тож забрати із собою бджоляр нічого не міг.

Опинившись в одному зі сіл Павлоградського району на Дніпропетровщині, Роман почав думати, як відновити пасіку. Фахівці Проєкту USAID “Економічна підтримка України” допомогли йому підготувати бізнес-план та отримати грант від держави за програмою “ЄРобота” на 250 тисяч гривень. Ці гроші бджоляр витратив на придбання деревини для вуликів, рамок, іншого інвентаря, закупівлю бджолопакетів. Також Роман взяв на роботу двох переселенців, які працювали на його пасіці вдома.

“У бджоляра навіть взимку є робота, тож зараз у цеху ми готуємо вулики, фарбуємо їх до нового сезону, щоб навесні вже завезти бджіл. Тут, на Дніпропетровщині, гарні медоноси: є трави, акація, ліс, річка, сподіваюся, що отримаю смачний мед”, – каже Роман.

Луганський пасічник почав знайомитися з місцевими бджолярами, розпитувати, де придбати якісну вощину. Не знайшовши такої в регіоні, подав заявку на грант від Данської ради у справах біженців та отримав 15 тисяч евро на закупівлю обладнання для виробництва вощини. Його виготовляє виробник з Харківщини, чий завод постраждав через обстріли російських військ, його потужності частково зруйновані, але замовлення від Романа взяли в роботу і зараз готують лінію для виробництва вощини.

“Я подумав, що ця вощина потрібна не лише мені, а багатьом бджолярам у регіоні. Маючи своє виробництво, я зможу забезпечувати їхні потреби. Очікую, що отримаю обладнання вже найближчим часом, а наступного року бужу запускати лінію в роботу. Я зможу виготовляти до 5 000 кг вощини на місяць”, – ділиться чоловік.

Цими днями Роман подав заявку до Межеріцької громади, що на Дніпропетровщині, на придбання приміщення (цеху) через аукціон. У цьому цеху планує облаштувати виробництво вощини. Луганчанин вірить, що йому все вдасться, адже у нього є улюблена справа, бджоли та віра у Перемогу. Тож з нетерпінням чекає  весни, щоб створити нову потужну пасіку, 120 вуликів для якої він вже підготував.