На Донеччині соціальне підприємство виготовляє паперовий посуд

Залучення інвестицій
26 Червня 2021

У Краматорську Центр трудової реабілітації інвалідів “Друкарський дім” почав виготовляти паперові стакани. Наразі це єдине підприємство на Сході України, яке виготовляє паперовий посуд.

За сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” (Проєкт USAID) “Western NIS Enterprise Fund” та “Ощадбанк” видали соціальному підприємству “Друкарський дім” кредит – 1 мільйон 300 тисяч гривень. За ці гроші придбали обладнання – верстат для виготовлення стаканів.

“Увесь паперовий посуд зараз завозиться в Донецьку область, тому ми вирішили розвивати цей напрямок та зайняти цю нішу. Пільговий кредит дозволив нам придбати верстат для виробництва паперового посуду. Зараз у нашому асортименті – стакани для кави. Наявність друкарського обладнання дозволяє нам наносити різні принти на папір”, – розповів директор підприємства Юрій Мельник.

Стакани виготовляють з фінського та шведського паперу. Продукцію купують власники невеликих крамниць та постачальники кави у Бахмуті, Дружківці, Краматорську, Лимані, Покровську, Святогірську.

 

“Друкарський дім” планує придбати нове обладнання, яке дозволить випускати стакани іншого розміру (для чаю, коктейлів), з гофрообгорткою, паперові тарілки та пакети з кукрудзяного крохмалю. Зараз для цього шукають інвестиції. Підприємство є соціально відповідальним бізнесом, 10 із 19 його працівників – люди з інвалідністю. Запуск нового обладнання дозволить збільшити асортимент продукції та додатково працевлаштувати людей.

Проєкт WNISEF “Доступні кредити для соціальних підприємств Східної України” має обсяг 100 000 доларів та впроваджується Western NIS Enterprise Fund за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Cхідної України”.

Грантова та освітня допомога підприємцям на Сході України надається Проєктом USAID в рамках інформаційної кампанії “Схід економічних можливостей”. Кампанія покликана привернути увагу всієї України до потреб і можливостей Сходу, адже ще ніколи у регіоні не було стільки ініціатив, покликаних покращити рівень життя населення, розвивати бізнес у перспективних галузях економіки, відновлювати інфраструктуру. Ще ніколи не було стільки проєктів, готових залучати інвестиції та допомагати стати регіону сильним, креативним та привабливим для роботи й життя.

Залучення інвестицій

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) допомагає компаніям малого та середнього бізнесу Східної України залучати зовнішнє фінансування для розвитку та масштабування.

 • Чому інвестиції важливі для розвитку?
  Фінансовий ресурс не менш важливий для розвитку ніж персонал, технології чи вже існуючі на підприємстві матеріальні засоби. У багатьох випадках власних коштів вистачає максимум на утримання ситуації, а розвиток чи масштабування бізнесу вимагає фінансування з боку банківських установ, інвесторів та інших зацікавлених організацій.
 • Які передумови успішного залучення інвестицій?
  Насправді, не стільки багаторічна історія, наближеність до обласного центру чи гектари, нерухомість; а компетенції, чіткий план дій і здатність цей план реалізувати.
 • Чому компаніям потрібна підтримка?
  Вітчизняний ринок залучення фінансування для МСБ слабко розвинений, у більшості компаній відсутній досвід “спілкування” з інвесторами,  підготовки і захисту чітких та реальних пропозицій і планів розвитку.
Хто може отримати підтримку від Проєкту USAID в залученні інвестицій?
 • Підтримку можуть отримати компанії, які відносяться до МСП
  • Кількість персоналу до 250 осіб
  • Річна виручка до еквіваленту 40 мільйонів євро
  • Активи балансу – до 20 мільйонів євро
 • Підприємства, що знаходяться на підконтрольних територіях Донецької та Луганської областей, а також в Приазовських районах Запорізької області.
Які принципи підтримки в залученні інвестицій між МСП та Проєктом USAID?

Яким чином проєкт USIAD здійснює підтримку?

Проєкт USAID здійснює підтримку в залученні інвестицій (зовнішнього фінансування) за допомогою своїх партнерів, підрядників, грантерів, тощо, до переліку яких належать провідні інвестиційні фонди, комерційні банки, інвестиційно-банківські компанії, фінансові консультанти, кредитні спілки тощо.

Портфоліо партнерів

WNISEF SOUL PARTNERS ERNST & YOUNG GAZELLE FINANCE UUCU

Інвестиції до $500 тис еквіваленту

 • Кредитні спілки
 • Програма 5-7-9%
 • WNISEF
Програма Проєкту USIAD – Transaction Advisory Services – Підтримка супроводу інвестиційний угод

Програма працює за принципами надання інвестиційно-банківських послуг з залучення зовнішнього фінансування професійними інвестиційними банкірами. Проєкт USAID покриває значну частину або повну вартість послуг (в залежності від суми фінансування)

Програма передбачає кілька етапів підтримки у залученні інвестицій

Програма передбачає два обсяги фінансування, які втілюються двома різними партнерами – підрядниками Проєкту USAID.

Інвестиції $500 тис – $1 млн еквіваленту

 • Втілюється компанією Soul Partners
 • Винагорода за залучення інвестицій – до 2% від суми (у разі успішного залучення)

Понад $1 млн еквіваленту

 • Втілюється компанією Ernst & Young
Подати заявку на підтримку у залученні інвестицій
Поки зарано залучати інвестиції? Скористайтесь іншими можливостями підтримки МСБ від Проєкту USAID

 

Інші можливості для МСБ

Можливість 1. Залучення найкращих консультантів для допомоги у вирішенні важливих для Вашого бізнесу питань. Консультанти оплачуються коштом Проєкту USAID
Можливість 2. Ми відкриті до Ваших ідей – а саме якої підтримку потребує Ваш бізнес. У полі внизу Ви можете поділитись Вашими потребами з нами і ми обов’язково дамо Вам кваліфіковану відповідь.