Програма невідкладного реагування в сфері енергетики

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» працює в межах програми невідкладного реагування в сфері енергетики

Дата оновлення: 3 січня 2024

Атаки Росії на енергетичну інфраструктуру України призвели до тривалих перебоїв  в електропостачанні, що негативно вплинуло на роботу бізнесу, погіршило і без цього складні умови проживання вразливих груп населення та вимушено переміщених українців, а також ускладнило роботу органів місцевого самоврядування з надання критичнно важливих послуг. Аби пом’якшити негативні економічні наслідки та забезпечити безперервний процес експорту українських товарів, Проєкт USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID) надаватиме підтримку  українським громадам, державним та приватним підприємствам у вирішенні проблем енергопостачання.

Основні цілі та заходи  

Метою Проєкту USAID є швидке реагування на потреби партнерів Ініціативи USAID з аграрної стійкості (AGRI- Україна) та напряму з модернізації пунктів пропуску кордону (ППК), аби допомогти їм продовжувати роботу в умовах невизначеності.   

У рамках програми невідкладного реагування в сфері енергетики Проєкт USAID розглядатиме  запити партнерів і їх потреби в енергетичному обладнанні для підтримки роботи критичних об’єктів у  громадах. Забезпечення електропостачанням допоможе усунути фактори, через які виїжджають з України.   

Напрями Програми невідкладного реагування в сфері енергетики

Зміцнення енергетичної стійкості України:  

  •  Забезпечення резервними джерела живлення та автономними електростанціями, зокрема закупівля дизельних та газових генераторів, акумуляторних систем накопичення енергії та когенераційних установок. 
  • Підтримка децентралізованих та альтернативних енергетичних рішень у громадах, які найбільше постраждали від атак Росії. Захист каналів експорту зерна, а також забезпечення безперервних експортних процесів на пунктах пропуску кордону.  

Пасивний захист цивільної інфраструктури:  

  •  Надання габіонів та плавучих бар’єрів для захисту цивільної інфраструктури, зокрема енергетичних об’єктів у портах та логістичних хабах.  

Ключові партнери 

Проєкт USAID надасть енергетичне обладнання більше ніж 20 приватним агрологістичним компаніям, 3 державним організаціям, 42 пунктам пропуску кордону, а також більше ніж 22 громадам України. 

 Партнери ПКП 

  • Державна митна служба України; 
  • Державне агентство з реконструкції та розвитку; 
  • Українська Залізниця.  

Партнери АГРІ: 

  • Підприємства, що переробляють та експортують зерно; 
  • Компанії, що розвивають стійкий аграрний ланцюг постачання; 
  • Інфраструктурні та логістичні компанії, які є складовою експортного процесу, зокрема Адміністрація морських портів України (АМПУ). 

Цільові громади: 

Громади у Львівській, Миколаївській, Одеській та Харківській областях (партнери Проєкту USAID “Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування “); Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській областях (партнери Проєкту USAID “Демократичне врядування у Східній Україні”).  Надане обладнання підтримуватиме безперервну роботу критичних об’єктів та підвищить рівень продовольчої безпеки.

КОНТАКТ:

Тімоті Мадіган, Директор Проєкту USAID, Timothy_Madigan@dai.com

PDF ВЕРСІЯ:
USAIDERA_Procurment_onepager_ua

Останні новини за напрямком

Переглянути всі