ГРОМАДИ КИЇВЩИНИ НАВЧАЮТЬСЯ ВІДНОВЛЕННЮ МІСЦЕВОЇ ЕКОНОМІКИ

03 Травня 2023
27-28 квітня Проєкт USAID “Економічна підтримка України” провів два тренінги «Місцевий економічний розвиток у контексті відновлення» для представників територіальних громад Київської області за підтримки Київської обласної військової адміністрації. У тренінгах взяли участь 29 представників територіальних громад, Департаменту економічного розвитку Київської обласної військової адміністрації, громадських організацій, які займаються місцевим економічним розвитком.
Під час заходу народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін розповів про перспективи та аспекти відновлення України та відповів на поставлені запитання.
На тренінгах консультант Проєкту USAID Олег Левченко представив основні підходи до формування та розробки планів відновлення. Учасники ознайомилися з інструментами місцевого економічного розвитку, такими як кластери, кооперативи, кредитні спілки, а також обговорили можливі проєкти та співпрацю між громадами.
“У лютому – березні 2022 року громади Київщини постраждали через повномасштабне вторгнення російських військ. Через бойові дії було зруйноване житло, інфраструктурні об’єкти, бізнеси. Зараз, коли ще триває війна, важливо розробляти плани із залучення коштів не лише у відбудову, а й у проєкти спрямовані на економічне відновлення громад. До цього процесу мають долучатися як місцева влада, так і обласна, а також представники громадських організацій”, – сказав Олег Левченко.