Інструментарій Центру розвитку кар’єри

Розвиток трудового потенціалу
01 Грудня 2023

З метою розвитку трудового потенціалу молоді та зміцнення спроможності закладів освіти у сприянні працевлаштуванню молоді Проєкт USAID «Економічна підтримка України» розробив інструментарій для українських Центрів розвитку кар’єри. 

За основу для подальшої адаптації цього інструментарію був узятий марокканський інструментарій для Центрів розвитку кар’єри, створений у рамках Програми для Центрів розвитку кар’єри Марокко у 2015-2020рр. за підтримки USAID. Проєкт USAID «Економічна підтримка України» переклав і адаптував такий інструментарій до українських реалій, після чого у 2022-2023рр. провів пілотування інструментарію із рядом залучених українських закладів освіти та діючих Центрів розвитку кар’єри, в тому числі із проведенням серії тренінгів та роботи у групах. Готовий інструментарій деталізований і фіналізований з урахуванням отриманого від учасників пілотування зворотного зв’язку. 

Інструментарій для Центрів розвитку кар’єри ‒ це набір інструментів для закладів вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти та їх Центрів розвитку кар’єри, щоб допомогти підготувати, запустити та забезпечувати ефективне функціонування Центрів розвитку кар’єри (ЦРК). Інструментарій включає основні рекомендації, посібники з провідної практики та готові до використання інструменти, призначені для супроводження ЦРК протягом усього процесу його діяльності. 

Інструментарій складається із загального посібника, що ґрунтується на життєвому циклі ЦРК протягом першого року діяльності, починаючи з етапу створення ЦРК, тематичних посібників, зразків тренінгових матеріалів, шаблонів договорів і форм та інших дієвих інструментів для ЦРК. Основним інструментом є загальний посібник, в якому зібрана вся інформація щодо заходів і етапів, повязаних із підготовкою, запуском і розвитком ЦРК. 

Загальний посібник є кореневим документом в інструментарії та містить посилання на інші методичні матеріали, потрібні для проведення тієї чи іншої діяльності ЦРК на кожному етапі його життєвого циклу. Другим кореневим документом, який схематично зображує життєвий цикл ЦРК із переліком етапів, кроків, видів активностей та конкретних дій, та містить посилання на усі інструменти, є часова шкала.

Усі складові інструментарію сформовані по групах: